Dnes je 29. 5. 2016 a ty budeš mít báječný den!
Art/Kultura » Tipy na akce

Kulturní tip týdne: Vojtěch Dyk & B-Side Band Agrotec tour 2012

Kulturní tip týdne: Vojtěch Dyk & B-Side Band Agrotec tour 2012

V pátek 21. prosince vyvrcholí první velké sólové turné zpěváka Vojty Dyka, které absolvoval s kapelou B-Side Bad. Poslední předvánoční vystoupení proběhnou 19. prosince v Brně v hale Vodova a v pátek v pražské Lucerně.

Téměř dvouhodinová show Vojty Dyka a B-Side Bandu nabízí  originální  verze  hitů domácí i světové hudební scény od Beatles přes Nirvanu, R.E.M. až k legendárním písničkám Osvobozeného divadla. Kromě toho v programu premiérově zazněly vždy i několik autorských skladeb, pod nimiž jsou podepsáni  třeba Ondřej Brousek nebo ostravský jazzový skladatel Boris Urbánek.

 

 

„Během celého turné jsme absolvovali vyprodané koncerty po celé republice a atmosféra byla vždycky skvělá.  Nezakrývám, že před začátkem turné jsem měl trochu obavy, protože přece jenom jsem za diváky přicházel s úplně jiným druhem muziky, než na který jsou ode mne zvyklí s kapelou, ale reakce publika mě přesvědčily, že jsem se obával zbytečně. Ve všech městech se podařilo odehrát výborné koncerty a publikum se s naší muzikou potkalo. Teď se samozřejmě těším na Lucernu, protože Lucerna je symbol, taková česká muzikantská Mekka s neopakovatelnou atmosférou,” říká Vojtěch Dyk.

 

Závěrečné dva koncerty budou také základem záznamu, který vyjde na DVD. Pro vytvoření DVD se podařilo získat skutečně mimořádné spolupracovníky – hlavním kameramanem bude Jan Malíř, o střih záznamu se postará Jiří Brožek a vše se odehraje pod režijním vedením Vojtěcha Kotka. „Podařilo se nám získat dva České lvy a jednoho Tučňáka,“ libuje se zpěvák s odkazem na filmová ocenění obou prvně jmenovaných tvůrců a festival, jehož je Kotek duchovním otcem.

 

 

Exkluzívním hostem tour je saxofonista Michal Žáček, který se představí rovněž na obou závěrečných koncertech.  Při příležitosti turné vyšlo také CD a LP Vojtěch Dyk & B-Side Band Live At La Fabrika, natočené v rámci dvou živých koncertů v tomto pražském divadle v květnu letošního roku.

 

Vojtu Dyka & B-Side Band  na turné doprovází také speciální limitovaná edice vín EXKLUSIVE a FREEDOM, kterou si sám vybral. V nabídce je i luxusní dárkový set dvou lahví  a CD Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu.

 

Foto: http://www.vojtechdyktour.cz

Autor: ** VEK
Přeposlat Sdílet   Tisknout Nahlásit
Doporučit článek přes email
Vaše jméno:
Email příjemce:
Nahlášení obsahu
Nahlašovaný obsah:
Důvod nahlášení:
Váš email:
Doplňující informace:
Server Jenzeny.cz garantuje vyřízení nahlášení nevhodného obsahu do 2 pracovních dnů.