Dnes je sobota 13. 2. 2016 a ty budeš mít báječný den!
Láska » Láska a vztahy

Výhody manželství: proč vlastně stojí za to?

Výhody manželství: proč vlastně stojí za to?

Uzavřít sňatek nebo žít jen tak na psí knížku? Vzít se nebo zůstat svobodní? Je vůbec „IN“ nosit snubní prstýnek? Ať už odpovíte na otázky kladně nebo záporně, pojďme se podívat na určitá fakta.

Žijeme v moderní době a setkáváme se s množstvím názorů na manželství. Některé ženy stále sní o bílých šatech a dlouhém závoji, třípatrovém svatebním dortu a romantické svatební cestě. Jiné naopak zastávají názor proti a celý život chtějí žít ve vztahu na psí knížku. Svatba může vyvolat rozepře v rodině, utratí se na ní velké množství peněz, vy přijdete o nervy a nakonec vše skončí zdlouhavým soudním jednáním a papírováním okolo rozvodu.

 

 

Manželství je sňatek uzavřený z lásky, proč jako první myšlenka, když se vysloví manželství mnoho z nás napadne rozvod a zdlouhavé soudní jednání okolo něj? Dámy, vy přece svého muže milujete, nedokážete bez něj žít, tak proč to jen písemně nepotvrdit. Přeci jen se jedná o obyčejný kus papíru, který vám neublíží, ba naopak s sebou přináší spoustu výhod.

Věděly jste například, že v případě nehody vaší drahé polovičky vám o něm v nemocnici nemusí sdělit žádné informace, i přesto, že spolu žijete v jedné domácnosti už několik let? Je třeba podotknout, že se s tím můžete setkat i v případě, že jste již dávno manželé, ale každý nesete odlišné příjmení.
Velkou nevýhodou žití jen na dobré slovo je, že v případě vážné nehody přítele nemáte nárok na žádný důchod ani v případě, že již spolu máte dítě.

 


Teď z toho veselejšího konce… Velkou výhodou je svatba. Na svatební pochod jsme si nacvičovaly chůzi už ve školce. Třípatrový dort jen k narozeninám se nehodí. Ale na svatbě můžete mít i pětipatrový. Dokonce můžete sníst vy sama i celé jedno patro a nemusíte si přitom vůbec dělat starosti, že přiberete a přítel už vás nebude mít tlustou rád. V tuto chvíli už ho máte v poutech, on jen tak neuteče, ani s vašimi 5kily navíc. Úplně nakonec jeden důležitý postřeh… Věděly jste, že svatební šaty jsou jediné šaty, které sluší naprosto každé ženě? Takže pokud jste doteď měla pocit, že ve všech modelech vypadáte jako slon nasoukaný do ponožky, zkuste šaty svatební, třeba se konečně budete na fotografiích líbit i sama sobě.

Autor: Monika Vyškovská
Přeposlat Sdílet   Tisknout Nahlásit
Doporučit článek přes email
Vaše jméno:
Email příjemce:
Nahlášení obsahu
Nahlašovaný obsah:
Důvod nahlášení:
Váš email:
Doplňující informace:
Server Jenzeny.cz garantuje vyřízení nahlášení nevhodného obsahu do 2 pracovních dnů.