Dnes je úterý 9. 2. 2016 a ty jsi prostě úžasná!
Láska

Romantický akt lásky, nebo pokrytecké polechtání ega?

Romantický akt lásky, nebo pokrytecké polechtání ega?

Na veřejné žádosti o ruku narážíme téměř každý týden. Vypadá to téměř jako nakažlivá móda, jejímž cílem je vypadat jako ten největší romantik pod sluncem.

Co vede k veřejným žádostem o ruku? Co vede muže k tomu, aby předstíral vlastní smrt, zázračně ožil a požádal přítelkyni o ruku? Podobně katastrofický scénář si vybral i Ryan Thompson, který pro změnu fingoval havárii letadla. Nešvar veřejných žádostí o ruku se dostal i k nám, viz žádost o ruku na Letišti Václava Havla.

 

Celý svůj život děláme nudné věci, jako je nekonečné surfování po internetu, čištění zubů, oblékání a další, o čem se není třeba zmiňovat, nebo jen o tom mluvit. To však nehraje do noty sociálním médiím, sociální média chtějí sdílet a to zejména ty příležitosti, které jsou zkrátka a jednoduše k chlubení. Nové auto? Nové bydlení? Žádost o ruku?

 

žádost o ruku

 

Vědí vůbec oni pseudoromantikové sociálních sítí, že kvalita manželství se nedá odhadnout podle počtu sdílení, popřípadě zhlédnutí na youtube? Samotná žádost o ruku je už něco. A co teprv v době, kdy o sobě můžete světu vykřičet absolutně vše? Nechat tak romantický akt v tajnosti může znamenat mnohem více, než jej vyvěsit na internet. Souhlas s nabídkou sňatku nepotřebuje diváky, stejně jako se nemusí odehrát na letišti plném lidí nebo na sportovním stadionu.

 

 

Určitě znáte ono jednoduché přísloví tvrdící, že některé činy vydají za tisíce slov. A těmi činy nemyslím zrovna vyvěsit to na Instagram. Snažme se udržet intimitu, která je dnes ještě důležitější tím, že soukromí se stává relativním pojmem.

Autor: ** MAH
Přeposlat Sdílet   Tisknout Nahlásit
Doporučit článek přes email
Vaše jméno:
Email příjemce:
Nahlášení obsahu
Nahlašovaný obsah:
Důvod nahlášení:
Váš email:
Doplňující informace:
Server Jenzeny.cz garantuje vyřízení nahlášení nevhodného obsahu do 2 pracovních dnů.