Dnes je čtvrtek 11. 2. 2016 a tobě to moc sluší!
Láska » Vášeň

Sex během menstruace?

Sex během menstruace?

Mít sex během menstruace? Pro některé ženy zcela normální věc, kterou běžně dělají, pro jiné úplné tabu. Stejně tak pro muže. Dříve se většina lidí držela názoru, že během menstruace sex rozhodně není vhodný, ba dokonce by mohl být nebezpečný – menstruující žena byla po staletí považována za něco zcela nečistého. Dnes už se však ví, že při dodržení hygieny na to není nic špatného, ani nebezpečného. Dokonce to naopak může přinést i nějaké ty výhody.

Proč mít sex během menstruace?

Možná vám přijde, že je pro ženské tělo nepřirozené oddávat se milostným hrátkám během menstruace, ale opak je pravdou, tělo je sexu nakloněno díky momentálnímu hormonálnímu stavu.

Jednak mají ženy obecně větší chuť na sex (nejen kvůli hladině hormonů, ale i kvůli tomu, že pravděpodobnost otěhotnění je během menstruace mnohem menší a ženy tedy nemají takový strach – ale pozor, zcela vyloučené otěhotnění není) a jejich pohlavní orgány jsou citlivější na dotek a je tedy možné prožít mnohem větší slast než obvykle (samozřejmě pokud je vše děláno s citem a nic se nepřehání, jinak by bylo možné prožít větší bolest).

U některých žen navíc sperma pomůže tomu, že se z jejich těla krev dostane rychleji a menstruace tedy bude o něco kratší.

Sex během vašich dnů bude trochu jiný než ten v ostatních dnech, vyhnete se tedy stereotypu.

Vzhledem k tomu, že mnoha ženám pomáhá orgasmus proti bolesti, mohou si tak v době menstruace pomoci od bolestí břicha nebo od křečí.

 

 

 

Na co si dát pozor?

Hygiena je u sexu během menstruace důležitější než jindy. Vagína je v této době náchylnější k infekcím, neboť má dočasně omezenou svou samočistící funkci. Je tedy důležité dát si sprchu před i po styku, to stejné by měl udělat i partner (společnou sprchu si jistě užijete oba). Doporučit lze také použití kondomu, který hygienu ještě zvýší, a navíc na partnerovi nezůstane krev (i když se někdy říká, že menstruační krev má na pokožku dobrý vliv). Jiná omezení v rámci udržení zdraví nejsou zapotřebí. Pokud máte po ruce tekoucí vodu, nemusíte se nijak omezovat. Některé páry se i věnují orálnímu sexu, který také není nijak nebezpečný nebo nevhodný, pokud partnerovi nevadí případná chuť a pach krve. Vyhnout se tomu jde tím, že si žena zavede tampon a pak už vše můžete dělat tak, jak jste zvykli.

Druhá věc je potom čistota vašeho okolí. Samozřejmě hrozí znečištění ložního prádla nebo oblečení. Pokud se milujete v posteli a chcete toho ušpinit co nejméně, doporučují se polohy, kdy je žena na zádech a nohy má zvednuté nahoru tak, aby krev tekla co nejméně (podpořit to ještě můžete polštářem pod pánví). Pro jistotu si pod sebe můžete dát třeba nějaký starý ručník. Nebo vyměňte postel za koupelnu, kde na žádné znečištění něčeho nemusíte myslet a můžete si naplno užívat, případný úklid zde bude nejjednodušší a máte zde přímo k dispozici vodu. Samozřejmě v době, kdy je menstruace nejsilnější, tedy zpravidla první dva dny, se budete muset omezit trochu více, pokud toho nechcete mít příliš k uklízení, ke konci je však možné vše zvládnout v podstatě i bez jakéhokoli znečištění.

 

 

 

Postoje a pocity…

Pokud tedy trochu zvýšíte hygienu, sex během menstruace není nijak nebezpečný. S úklidem po vašem řádění také nemusí být příliš práce. Navíc, jak už jste si přečetli, je zde i několik příznivých účinků, které sex může mít. Záleží však ale ještě na postoji obou partnerů. Pokud má třeba muž hrůzu z krve, asi s tím nic neuděláte. Stejně tak pokud si žena i po sprše přijde nečistá a nesvá, nikdo ji nepřemluví. Některé ženy mají během svých dnů bolesti příliš silné, takže sex je to poslední, po čem by toužily. Vždy je potřeba respektovat toho druhého. Pokud má jeden z vás v tomto ohledu zábrany a druhý by naopak opravdu chtěl, zkuste si o tom promluvit, nutit však toho druhého nemůžete a nezbyde vám nic jiného než počkat – nebo se věnovat nějakým jiným sexuálním praktikám než klasickému pohlavnímu styku, možností, jak se navzájem uspokojit, je přece obrovské množství... Pokud však oba souhlasíte, není se čeho bát, hurá do sprchy!

Autor: * VD
Přeposlat Sdílet   Tisknout Nahlásit
Doporučit článek přes email
Vaše jméno:
Email příjemce:
Nahlášení obsahu
Nahlašovaný obsah:
Důvod nahlášení:
Váš email:
Doplňující informace:
Server Jenzeny.cz garantuje vyřízení nahlášení nevhodného obsahu do 2 pracovních dnů.