Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

10 důvodů, proč je život bez sexu lepší – názory nejen asexuálů

10 důvodů, proč je život bez sexu lepší – názory nejen asexuálů

V dnešní pře-sexualizované společnosti je sex všude a lidé, kteří se mu nevěnují, se často cítí být méněcennými. Přitom život bez sexu může být v mnohém plnohodnotnější. Inspirujte se u asexuálů a přestaňte v partnerství zaměňovat lásku za sex.

1. Sex je pro mě sport

Vysokoškolačka Jana se k asexualitě otevřeně hlásí.

„Mám život dost bohatej na zážitky, často hodně intenzivní, rozhodně si nepřipadá o nic ochuzená. endorfinů, že kam se hrabe sex. Jasně zkoušela jsem ho, ale nic mi neříká, spíš mi přijde komický, takový upocený, mechanický nic. Rozkoš je pro mě teda zásadně mimo postel,“ dodává.

 

 

2. Chci skutečný vztah, ne sex

Třicátník Michal je už sexem zhnusený.

„Chci vztah, ženu, se kterou můžu žít a se kterou sdílíme stejné priority. Už mě unavuje, jak se dneska všechno točí jen kolem sexu. Nejsem vyloženě proti němu, jen mám nižší libido a sex mi stačí opravdu málo. Nejlépe tak jednou za 2–3 měsíce, spíš ho dělám kvůli partnerce. Já o vztahu zásadně přemýšlím v nesexuální rovině. Snažím se s ženou otevřeně komunikovat a vysvětlit jí, že je pro mne hlavní blízkost, láska, společné zájmy a vzájemná úcta a přátelství. Ale v dnešní době je s tímhle téměř nemožné obstát.

 

 

strana 1 / 5
Autor:
Publikováno: 21. 5. 2014 00:00 Nahlásit obsah