Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

12 druhů ženského orgasmu

12 druhů ženského orgasmu

Ženský orgasmus je o něco složitější proces než ten mužský, zároveň má také více podob. Nejčastěji se orgasmus dělí na klitoriální a vaginální, podle způsobu a místa jeho vyvolání však můžeme rozlišit několik dalších druhů ženského orgasmu a pokud k tomu přičteme i další faktory dělení jako je čas nebo četnost orgasmických vln, dostaneme se k číslu 12. Znáte všech 12 typů ženského vyvrcholení?

1. Klitoriální orgasmus

Jak je všeobecně známo a potvrzují to i různé výzkumy, ženy nejčastěji a nejsnadněji dosahují orgasmu, který je vyvolaný drážděním klitorisu.

2. Vaginální orgasmus

Druhým nejčastějším typem ženského vyvrcholení je vaginální orgasmus způsobeným zejména dráždění přední stěny pochvy. Tohoto orgasmu dosahuje méně žen než klitoriálního, ale jejich počet je pořád vysoký. Orgasmus klitoriální a vaginální se však neliší pouze tím, že jsou vyvolané „z jiného místa“, ale i jejich průběh a charakteristika je obvykle jiná.

3. Kombinované vyvrcholení

Jako třetí (a často poslední) druh orgasmu u žen je zmiňován orgasmus kombinovaný vzniklý ze stimulace klitorisu a vaginy, kdy orgasmické vlny vycházejí z obou těchto míst.

strana 1 / 4
Autor:
Publikováno: 17. 2. 2014 00:00 Nahlásit obsah