Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

5 dobrých důvodů, proč se milovat, i když zrovna nemáte chuť

5 dobrých důvodů, proč se milovat, i když zrovna nemáte chuť

Patricia Love a Steven Stosny, autoři knihy "Jak beze slov zlepšit svoje manželství", jsou přesvědčení, že příliš mnoho řečí partnerství škodí. Jednou z metod, jak mlčet, ale přitom komunikovat, je podle nich sex. Neškodí se do něj pustit, i když se vám nejdříve moc nechce. Věkem totiž lenivíme a radši si pustíme v televizi seriál, než abychom se namáhali s milováním. Jestli spolu chcete prožít opravdu celý život, nezapomeňte si uvědomovat, proč si pravidelně pravidelně dopřávat sex?

1. Protože jsme si to kdysi slíbili

Když jsme šli do vztahu nebo do manželství, oháněli jsme se láskou a věrností. A tou láskou rozhodně nebyl myšlen nějaký platonický cit, ale pravidelná fyzická aktivita několikrát týdně. Z požadavku věrnosti většinou neslevíme ani po několikaletém vztahu a stejně logické je neslevovat ani z četnosti intimních styků.

2. Protože sex pomáhá zapomínat

Při orgasmu se vylučuje oxytocin, hormon, díky kterému je nám všechno tak nějak jedno. Po vydařené souloži zhruba na pět hodin zapomenete na vzájemné šarvátky, bude vám fuk, že vám partner večer zapomněl zavolat, do kolika hodin se zdrží v práci. Užitečná droga, která nezklame a nic vás nestojí.

3. Protože nás nastavuje na potěšení

Když zažijete s partnerem něco pěkného, mozek si ho osobu spojí s něčím příjemným. A čím víc příjemných chvil spolu prožijete, tím lépe se budete cítit v partnerství. Jednoduchá tematika, která funguje.

4. Protože vrací do vztahu vášeň

A vášeň je faktor, který odlišuje vztah s partnerem od vztahu s kamarádkou. Oddanost a důvěra jsou pěkné věci, ale bez sexu se doma budete nudit. Woody Allen trefil hřebíček na hlavičku, když se nechal slyšet, že sex je největší legrace bez smíchu, kterou kdy zažil.

5. Protože prodlužuje život

Při sexu se ženám zvyšuje hladina estrogenu, který chrání organismus před onemocněním srdce, Alzheimerovou chorobou a osteoporózou. Milování jednou týdně navíc posiluje imunitní systém a na alergiky působí jako přirozené antihistaminikum, které pomáhá v boji se sennou rýmou a astmatem.

Publikováno: 29. 9. 2012 22:45 Nahlásit obsah