Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

5 mýtů o mokrém orgasmu

5 mýtů o mokrém orgasmu

Mokrý orgasmus (nebo-li squirting) u žen ještě patří k nepříliš probádaným tématům. Nikdo totiž stále nezjistil, proč jej některé ženy mají a některé ne. Pro spoustu žen je tak jedinečným zážitkem. A právě proto panuje o mokrém orgasmu tolik nesmyslných mýtů. Pojďme si je společně vyvrátit.

1. Jedná se o moč

Nejedná. Ačkoliv spousta „expertů“ tvrdí, že ženská ejakulace je moč, ženy, které ji mají, vás uvedou na pravou míru. Ačkoliv úplně jasno v tom nemají ani odborníci. Zatím se předpokládá, že se jedná o výměšek Skeneho žláz, které se nacházejí po stranách močové trubice. Tyto žlázy zpodobňují mužskou předstojnou žlázu, hovoří se o nich tedy také jako o ženské prostatě.

2. Každá žena má schopnost squirtingu, jen se to musí naučit

Protože pokud máme každá Skeneho žlázy, musíme být schopné dosáhnout ženské ejakulace? Ne. Odborníci se ve svých názorech liší, nejčastějším tvrzením je, že „ženské ejakulace je schopna dosáhnout většina žen“. Jenže co je většina? I výzkumy v tomto nemají úplně jasno, žen, které jsou schopny squirtingu, je podle nich od 6 do 60 procent. Dalším faktorem prý může být umístění Skeneho žláz a tedy schopnosti prostaty vyprodukovat ejakulační tekutinu.

3. Squirting je totéž, co gushing

Není, ačkoliv rozdíl mezi těmito pojmy zná opravdu málokdo. Zatímco squirting je opravdu ženská ejakulace, tedy výměšek Skeneho žláz, gushing je ona „ženská ejakulace“, kterou známe z porna, tedy tryskající čirá tekutina pocházející z močového měchýře.

4. K dosáhnutí ženské ejakulace je třeba stimulace bodu G

Protože ani o bodu G nemáme ještě úplně jasno, není divu, že jej někdo začal spojovat i s ženskou ejakulací. Je faktem, že Skeneho žlázy jsou umístěny v blízkosti bodu G, tedy v zadní části vagíny, blíž poševnímu vchodu a močové trubici. Takže zatímco některé ženy mohou stimulací bodu G opravdu dosáhnout ejakulace, pro některé to může být v tomto ohledu naprosto kontraproduktivní.

5. Ženy, které mají schopnost squirtingu, zažívají větší potěšení

Je jisté, že ženy, které mají mokrý orgasmus tvrdí, že se jedná o ještě příjemnější zážitek, než orgasmus „suchý“. Některé ženy také pyšně vykřikují, že mokrý orgasmus je stokrát lepší než ten nejlepší „suchý“ orgasmus. Nezbývá, než prohlásit, ať si každý dosyta užívá všeho, čeho je schopný.

Autor:
Publikováno: 6. 11. 2013 00:00 Nahlásit obsah