Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

A kdo říká, že sex bez lásky nemůže být krásný?

A kdo říká, že sex bez lásky nemůže být krásný?

Ach, ty neprobádané končiny vzájemného chtění! Také se domníváte, že co je krásné, je přece i čisté? Vešel do kavárny a jí vyschlo v hrdle vzrušením. Co se děje? Vždycky byli přece jen přátelé, až teď ale zachytili své signály... Naprosto jednoznačně.

Sex a láska

Ještě i několik desetiletí po sexuální revoluci nadále diskutujeme o oprávněnosti a někdy dokonce o existenci ženské sexuální touhy. Mnoho žen už ale neuspokojují pouze erotické hrátky v manželství nebo sex s mužem, se kterým chtějí otěhotnět. Proč?

Je součástí ženské přirozenosti považovat sex za správný jen ve spojení s láskou? Může si žena dokonale vychutnat tělesné prožitky bez hlubšího citového vztahu? V emancipovaných sedmdesátých letech byly tyto názory moderní. Dnešek ovšem je, či se spíš snaží být, jiný. Některé ženy považují chtíč za výhradně mužskou záležitost a mnozí konzervativní vědátoři jdou ve svých sexuologicko-filozofických teoriích ještě dál. Sexuální abstinence a věrné manželské soužití jsou prý nejrozumnějším životním stylem a cestou k národnímu spasení.

Jen dva milenci

Není žádným tajemstvím, že někteří lidé lžou o svém sexuálním životě, zejména pak o počtu sexuálních partnerů. V roce 2007 vyšla zpráva Sex ve spojených státech amerických, kde slovutní sociologové a vědci Chicagské univerzity uvádějí, že průměrný počet sexuálních partnerů jedné ženy za život jsou dva. Zřejmě přání otce myšlenky, protože my, ženy z planety Země, si klademe otázku, koho se ptali a zda při tom používali detektor lži. V anketě jednoho proslulého evropského magazínu vyšlo ve stejné době najevo, že právě Američanky jsou eroticky neskotačivější, když přiznaly 25 a více sexuálních partnerů. Za nimi jsou v těsném závěsu Němky a Rusky. A Česky? Jen 11,6 procenta z nich mělo pouze jediného muže.

Autoři studie však trvají na tom, že sex je jak psychicky, tak i fyzicky uspokojivější v trvalejším vztahu. Předpoklady jsou pro to však v každé zemi odlišné, poněvadž v celosvětovém průměru žije s partnerem pouze 52,6 procenta žen. A co ty ostatní? Mají snad jen proto, že nejsou vdané, vstoupit do kláštera, aby unikly pokušení?

Americký sen?

Velká americká učitelka sexu dr. Ruth Westheimerová, propagující domestikovanou sexualitu, se nechala slyšet, že fyziologicky je samozřejmě možné, aby se žena milovala s partnerem bez trvalejšího vztahu, ale z psychologického hlediska to možné není. Trvalý vztah nemusí dle Westheimerové sice znamenat manželství, ale není přípustné, aby si muž natáhl kalhoty ihned po milování a zmizel. Správné je tedy nejdříve spolu nějakou dobu žít.

Představa, že sex a láska nebo sex a trvalý vztah musí nebo by měly být spojeny, zastiňuje mnoho skutečností. Co ženy dělají, když hledají trvalého partnera nebo se s ním nešťastně rozejdou? Jak uspokojují svá libida, když se na žádného muže nechtějí vázat? Vystačí se sexuálním strojky? Krotká erotika nazíraná z této perspektivy nikdy sama sobě nedovolí zvědavost přeměnit v pikantní fantazii. „Jak asi tenhle muž vypadá nahý? Zpod manžet košile mu vyčuhují hebké husté chloupky. Kde všude je asi má?“ Za takové myšlenky by žena čekající na pro ni jediné možné spojení „láska + sex = manželství“ ihned sama sobě naliskala. Není v ní ani špetka touhy po sexuálním vzdělávání. „Co vzrušujícího se od něj mohu přiučit v posteli? Má silný stisk ruky při pozdravu - a jaké bude teprve milování s ním?“

Zamrzlé Viktoriánky

Myšlení mnoha žen ještě i dnes připomíná sexuálně zamrzlou viktoriánskou éru, kde muži jsou chlípné chlupaté bestie, které páchnou kouřem, nemyjí se, klejí, sráží bezmocné slabé dívky na lůžka a przní je. Jsou nevěrní a spoléhat na jejich sliby je bláhové. Ženy jsou však ztělesněním čistoty, mírnosti, vlídnosti, sebeobětování a především lásky. Jakoby snad nebylo možné si představit ženu, která nadává, odpaluje jednu cigaretu od druhé, zahýbá svému milenci s jinými milenci a hned po milování si natáhne kalhoty a zmizí.

Ve skutečnosti je každý vztah s mužem vzrušující, osobní a intimní. To ale ještě neznamená, že se s báječným milencem musíme chtít hlouběji poznat a nutně ho dotáhnout až k bílým šatům s vlečkou. Braňme ženskou erotickou touhu! Každé seznámení, každý vztah má přece svou fyzickou stránku. A copak má jen muž právo se takhle cítit a být přitom u milování náruživý, agresivní a citově chladný?

Žádost těla

V dnešní době je jen těžko k uvěření, že může být možné žít týdny a měsíce bez vzájemného dotyku, když právě to přece činí z přežívání žití. Ve všem vždy hledejte rovnováhu. Nemusíte s partnerem zrovna sepisovat smlouvu o nezávazném vztahu, ale jakási domluva by tomu měla předcházet. Jinak může dojít k hrubému nedorozumění, nepříjemnému pro obě strany.

Ženy, které se dokážou oddat erotickým slastem bez lásky, pak vždy uspokojí své potřeby i tužby. Rozpoznají pouhou chuť od potřeby být na někoho citově vázán. Vědí, co chtějí a většinou jsou velmi náročné i v posteli. Avšak ani ty, které o sobě tvrdí, že si milování užijí jen ve spojení se silným citovým prožitkem, se nemusí vyjadřovat konvenčním jazykem. Starší generace považuje sice milování za příslib trvalosti, který s nimi současné mladé ženy ne vždy plně sdílí, ale na sex a erotiku proto netřeba vrhat špatné světlo. Dopřejte tedy prostoru všem erotickým praktikám, které vás vůbec napadnou, a kromě samotného pohlavního styku se věnujte i erotickému tancování, dlouhé milostné předehře, vzájemné onanii i peprné mluvě. Sex může mít mnoho podob a vášeň se může prohřešit jen tím, že není vzrušující.

Publikováno: 26. 11. 2012 01:08 Nahlásit obsah