Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Alergie na sperma = nepříjemná komplikace

Alergie na sperma = nepříjemná komplikace

Někdy řeknete z legrace: ,,Jsem na Tebe alergická". Věděly jste ale, že skutečně existují ženy, které jsou alergické na partnerovo sperma.Jak se tento problém projevuje a dá se léčit?

Trocha teorie

Mužský ejakulát má nejčastěji bílou barvu a slouží k přenosu spermií. Má pro jejich přežití ideální pH.

Proč způsobuje alergie?

Ejakulát je lehce zásaditý, obsahuje zinek, vápník, hořčík a dokonce i stopové množství zlata.Lze v něm nalézt i fruktózu, vitamín C a keratin.Prý má i blahodárné protizánětlivé účinky na pleť, to ale tvrdí většinou jen muži :)

Jeho mírně zásaditý charakter může vyvolat u některých žen podráždění. Může to být způsobeno obsahem až 400 druhů bílkovin, které produkuje prostata. Složení ejakulátu je závislé i na tom, co muž jí, pije a zda bere nějaké léky.

 

Projevy alergie

Pálení a svědění po pohlavním styku, bolesti v podbříšku. Z celkových příznaků byly zaznamenány vyrážky po celém těle, pocit na zvracení, kašel až dušnost. Někdy může alergie způsobit až neplodnost.

Léčba

Léčba je komplikovaná. Pomoct může homeopatická léčba, akupunktura a někdy i změna partnera. Někteří lékaři tvrdí, že se jedná o krátkodobou záležitost, která pomine. Každopádně je vhodné v tomto případě používat kondom a navštívit alergologa, který vám pomůže najít vhodnou léčbu.

Publikováno: 9. 11. 2012 18:32 Nahlásit obsah