Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Dokonalý orgasmus? Začněte praktikovat tantru!

Dokonalý orgasmus? Začněte praktikovat tantru!

Vnitřní žena a vnitřní muž dřímající v každém z nás udává naši schopnost prožívat lásku, erotiku a sex. Není velkým tajemstvím, že se společnost za posledních dvacet let soustřeďuje především na výkon, ať už podávaný v zaměstnání, ve sportu, nebo při sexu. A právě sexu tento požadavek škodí nejvíce. Celé milování se tak může už krátce po svém začátku proměnit v jakýsi hon za orgasmem. Netrápí vás, že se vytrácí radost z intimity a vzájemné blízkosti?

Fyzická intimita by měla být součástí té duchovní

Začít bychom měly v první řadě samy u sebe. Pokud si chceme sex s partnerem nejen užít, ale chceme ho i prožít, zbavme se, alespoň dočasně, všech stresujících myšlenek. Stresové faktory nabalující se na sebe s sebou nesou pocity úzkosti a ohrožení, které nám podvědomě brání se uvolnit, proto můžeme cestu k rozkoši hledat déle než jindy. Před sexem i při něm proto hoďte všechny starosti někam stranou a soustřeďte se jen na to, že teď budete mít úžasný sex. Pro jistotu si vypněte mobil a klidně i domovní zvonek a o nic se v tomto okamžiku už nestarejte.

Tantrické cviky mají svá pravidla

Hlavní roli hrají nejen genitálie mužů a žen, ale i mužský a ženský pól uvnitř každého z nich. Na první pohled to zní trochu složitě, ale dosáhnout perfektního orgasmu není jednoduchá věc. Odborníci na tantrické milování se shodují s moderní psychologií, když tvrdí, že vztahy našich vnitřních žen a mužů ovlivňují naše vztahy s partnery. Pakliže je naše vnitřní žena a vnitřní muž v harmonii, odráží se soulad i na kvalitě partnerského vztahu, který právě prožíváme. Pokud však jeden dominuje nad druhým, škodí to nejen vztahu, ale i nám samotným.

Vyváženost vnitřní mužské a ženské energie přitom ovlivňuje i kvalitu sexu! Mužská část ženského pohlaví je reprezentována klitorisem a ženská bodem G, který vyznavači tantry dokázali uspokojit ještě hluboce předtím, než byl pro západní civilizaci objeven roku 1950 sexuologem Gräfenbergem, po kterém je pojmenován. U mužů vychází centrum mužství z žaludu a prostata znázorňuje ženský aspekt. Pro plnohodnotné milování je proto důležité prožívat obě role a nepodceňovat péči o partnerovu prostatu. Dle tantrických mistrů je právě prostata klíčem ke spokojenosti pro muže i pro ženy, a to nejen díky vědomému oddalování ejakulace - má tu moc učinit orgasmus intenzivnějším!

Na tantru neexistuje tahák, to se prostě musíme naučit

V tantrickém sexu jde o vzájemné dovedení se k rozkoši, ve které se budeme dlouze oddávat jeden druhému a v ideálním případě dosáhneme mnoha orgasmů. Nic ale není zadarmo. K ovládání tantrického milování je zapotřebí nemalé dávky trpělivosti a praxe. S dvojkou v krvi a hezounem z baru na jednu noc se nám tohle rozhodně nepodaří. Techniky tantrického sexu je prostě nutné se naučit, což vyžaduje čas i ochotu nejen vaši, ale také vašeho miláčka nebo milence.

Odměnou v tomto úsilí vám oběma bude prohlubování intimity a zvýšení potěšení nebo lásky ve vztahu. A to není k zahození. Nezapomínejte proto hlavně při seznamování se s těmito cviky, že lidé praktikující tantrický sex nehledají pouhé uspokojení, ale i jakýsi duchovní zážitek, což je hlavní rozdíl mezi tantrickým sexem a obyčejným milováním, během kterého je cílem prostě se udělat. Na pětiminutové rychlovky bude vždycky času dost, ale pokud vás zajímá, v čem spočívá tajemství této svátosti lásky, a máte po svém boku odhodlaného muže, začněte spolu praktikovat tantrické cvičení a uvidíte, že to váš vztah posune na úroveň, jakou jste doposud nezažila.

Nastartujte jeho zájem o tantru vhodným dárkem

Pokud váše polovička slaví v blízké době jmeniny, narozeniny, nebo se blíží datum vašeho výročí, je tantra dokonalou inspriací. Knižní trh je plný nejrůznějších příruček tantrického sexu i učebnic tantrických masáží – jednu mu kupte a uvidíte, že tím obdarujete i sebe.

Publikováno: 16. 8. 2012 19:05 Nahlásit obsah