Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Hra o trůny – krev, sex a intriky

Hra o trůny – krev, sex a intriky

Možná jste už slyšeli o dračí princezně Daenerys, králi Joffreym, nešťastné Sanse, prohnaném Petyrovi nebo čarokrásné Melisandře...anebo je všechny důvěrně znáte? Hra o trůny je jedním z nejpopulárnějších seriálů současnosti. Není divu - tento koktejl krve, sexu, napětí a pletich si nebere servítky před ničím!

Možná ještě seriál Game of Thrones vysílaný televizní stanicí HBO neznáte, nebo jste se mu úmyslně vyhýbaly z důvodu, že žádná fantasy pitomost plná rytířů, draků a kouzel rozhodně není nic pro vás. Co když se pletete? Hra o trůny, jak se do češtiny název seriálu překládá, je totiž plná intrik, komplikovaných vztahů, erotiky a napětí. S trochou nadsázky je to taková „trošku“ akčnější a krvavější telenovela z dob středověku... Nahotou a sexem se v GoT opravdu nešetří.

O milostné scény není nouze, některé jako by byly vystřižené z porna.

Seriálová podoba Game of Thrones, neboli Hry o trůny, odstartovala na HBO v roce 2011 a nyní je ve své třetí sérii. Za zrod této podívané však může kniha. Seriál se jmenuje podle první knihy v sérii, která jako celek nese název Píseň ledu a ohně. Knižní předlohu (resp. předlohy – v současnosti se jedná o 5 dílů a sága stále není dokončená) má na svědomí americký spisovatel George R. R. Martin. Jako seriál však jeho dílo vstoupilo do nejširšího povědomí a našla si cestu k srdcím tisíců fanoušků a fanynek po celém světě. V dnešní době je to jeden z nejsledovanějších a nejdiskutovanějších televizních seriálů vůbec.

V seriálu si zahráli například Sean Bean, Lena Headay, Jason Momoa nebo Natalie Dormer.

Pokud byste se na Hru o trůny chtěly koukat kvůli harmonickým, idylickým vztahům princů a princezen, rovnou na to zapomeňte. Takový vztah totiž v seriálu nenajdete. Některé vztahy vám naopak vyrazí dech. Třeba takový incestní vztah intrikářské královny se svým bratrem nebo utajovaný homosexuální poměr krále a panoše.

Vztahy bývají ve Hře o trůny častokrát dost komplikované.

Hlavním tématem seriálu jsou, jak již název napovídá, tahanice o moc, bohatství a postavení. Symbolem tohoto všeho je Železný trůn, který se znenadání uvolnil a rozpoutal války mezi těmi nejmocnějšími rody. Na pozadí tohoto všeho sledujeme osudy několika postav, rozdílného původu, vyznání i uvažování. S kým z nich se rozhodnete sympatizovat už je jen na vás. Ale připravte se na zvraty – nic není, jak se zprvu může zdát. Možná vás překvapí, že váš oblíbenec z první série se ve druhé ukáže v cela novém světle...

I romantické duše si přijdou na své...

V zemi zvané Západozemí, kde se valná většina seriálu odehrává, pobíhá spousta lidí a jen stěží byste hledali někoho, kdo by byl dokonalý. Představme si ve zkratce některé z nich:

Nevěstince jsou ve Hře o trůny velmi navštěvovanou destinací.

Urozený liliput libující si v nevěstincích a alkoholu; králův levoboček přicházející o panictví s divokou dívkou ze severu; zlomyslný a krutý pubertální král, kterému činí radost utrpení druhých - především mladých, krásných žen. Kvůli strachu všech urozených rodů pronásledovaná mladičká princezna, která potratila dítě svého milovaného zemřelého náčelníka kočovníků (s nímž byla svým vlastním bratrem donucena uzavřít sňatek). Královská dcerka, jež se kvůli svému původu skrývá za chlapeckou identitou a každý večer si před usnutím opakuje jména lidí, které si přeje mrtvé. Divoch plodící děti se svými vlastními dcerami, přičemž jen holčičkám je umožněno přežít či snad kněžka Rudého boha, upalující lidské oběti, aby si naklonila jeho přízeň... a aby si naklonila přízeň těch živých, nedělá jí problém ze sebe v mžiku oka strhnout svou rudou róbu a odhalit svůdné křivky svého těla...

 Carice van Houten jako čarodějka Melisanda z Ašaje

Jedna z podmínek na hereckých castinzích nepochybně musela znít: „nebát se nahoty“. V průběhu seriálů se totiž svleče téměř každý. Ani krásná „dračí“ princezna Daenerys není výjimkou – na obrazovce se v jednom z nejnovějších dílů předvedla v celé své kráse již poněkolikáté.

Krásná Emilia Clarke se jako princezna Daenerys musela v seriálu odhalit již několikrát.

To vše je zasazeno do krásného, ale často krutého prostředí podobajícího se našemu středověku. Přidejte pár velkolepých bitev, draků a černou magii a vítejte ve světě Hry o trůny.

Znaly jste už tento seriál? Sledujete Hru o trůny pravidelně? Líbí se vám?

 

Foto: gameofthrones-wikia.com, fanpop.com, flickr.com, hollywoodlife.com, the-mainboard.com, olayhaber.com

Autor:
Publikováno: 29. 5. 2013 00:00 Nahlásit obsah