Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Jak na intenzivnější sex? Řešením je oblíbené cvičení jógy

Jak na intenzivnější sex? Řešením je oblíbené cvičení jógy Zdroj: Shutterstock.com

Na cvičení jógy se pějí ódy po vše stránkách. Jógou si skvěle vytvarujete postavu, zlepšíte kondičku i funkci imunitního systému, její pravidelné cvičení blahodárně zapůsobí také na vaši psychickou stránku. Díky józe si navíc ze sexu odnesete intenzivnější prožitek. Prozradíme vám proč.

Vaše tělo je ohebnější

Spousta lidí má pocit, že jejich sexuální život stagnuje. Možná, že je to i kvůli tomu, že stále praktikují klasický misionářský styl. Díky józe je vaše tělo ohebnější, jóga mu pomáhá vytvářet větší flexibilitu, díky čemuž můžete vyzkoušet nejrůznější, často na první pohled krkolomné, sexuální polohy.

Navíc, čím častěji se vaše tělo při józe ohýbá, tím existuje nižší pravděpodobnost, že si při těchto sexuálních hrátkách ublížíte nebo se brzo unavíte.

Zdroj: Shutterstock.com

Jóga vám pomůže přijmout vaše vlastní tělo

Pravidelné cvičení jógy má pozitivní vliv i na vaši psychiku. Jóga je definována osmi různými základními hodnotami zvanými sutry, k nimž patří také přijetí sebe sama. Díky tomu se můžete oprostit od myšlenky, že by vaše tělo mělo vypadat určitým způsobem, abyste se pak mohla před partnerem cítit sexy nebo atraktivní.

Čím víc se tedy dostanete k základnímu principu jógy, který vede k sebepřijetí, tím lépe se budete sama cítit ve svém vlastním těle. Zlepší se vám tak sebevědomí a i během sexu si budete víc věřit a nebudete se zbytečně zaobírat pochybami o svém vlastním těle.

Posílení svalů pánevního dna přinese kvalitnější orgasmus

Pravidelným cvičením jógy posílíte svaly svého pánevního dna. Právě to vám zajistí intenzivnější orgasmus. Potvrzuje to i studie uveřejněná v časopise Journal of Sexual Medicine, která došla k tomu, že pravidelné cvičení jógy zvyšuje sexuální touhu, vzrušivost, orgasmus i celkovou spokojenost, a to vše u žen ve věku 22 až 55 let.

Zdroj: Shutterstock.com

Naučíte se lépe soustředit

Milování s partnerem se začíná slibně rozjíždět a vám se z ničeho nic v hlavě vyrojí úzkostná myšlenka nebo si vzpomenete na pracovní resty. Je to docela běžná věc a stává se to snad každému.

V tomto případě opět můžete využít znalosti získané cvičením jógy a přepnout se zpátky na to, abyste se soustředila pouze na sexuální prožitek sdílený s vaším partnerem a abyste se zbavila věcí, které vašemu tělu neprospívají.

Autor:
Publikováno: 18. 4. 2018 10:55 Nahlásit obsah