Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Jak to vlastně vidí chlapi: Proč se s vámi nedokážeme rozejít?

Jak to vlastně vidí chlapi: Proč se s vámi nedokážeme rozejít?

Tvrdí, že vás miluje, ale možná se vás drží spíše z jiného důvodu. Prohlédněte ho včas a jednejte s ním tak, jak si zaslouží.

Není snadné být nezadaný a přitom sexuálně aktivní muž. Jednoho večera si takový jedinec natáhne sněhobílé trenýrky, čisté džíny, zánovní triko a zahalí se do feromonového oblaku. Vyrazí na místa, kde předpokládá, že se shromažďují ženy a doufá, že všechno půjde snadno. Jenže… Není moc hubená? A co tento zadek, bude ještě růst? Tahle je moc zmalovaná! Ne, zubatou ne! Bože, vždyť má hlas jako námořník! Tohle mu proběhne hlavou během pár vteřin, a když konečně objeví favoritku a zjistí, že jí se přihodilo totéž směrem k němu, začne další kolo: Je opravdu hezká, nebo jsem jen zamilovaný? Dá se jí věřit, nebo si mám vzít prezervativ? Může si u mě nechat kartáček na zuby? Když mluví o svatbě, mám to vydržet, nebo ji přesvědčit, že bych jí zkazil život? Chci ji mít poblíž i za pět let?

Když si po nesmírné námaze uvědomí, že zejména odpověď na poslední otázku zní NE, je už vyčerpaný, unavený a znechucený, jenomže to nejhorší ho ještě čeká: Musí jednat a nechat si na záda naložit ranec zodpovědnosti. Musí se jednoho dne nadechnout, vyslovit tu větu a rozejít se s vámi. Jenomže on tohle nedokáže. Proč? Ve spolupráci s psychology jsme sestavily nejčastější seznam uzlů, které mu brání v rozchodu natolik, že problém raději nechává vyhnít, než aby se k tomu postavil chlapsky.

„Nemám na to svědomí.“

Jak to poznáte: Vrhá na vás smutné pohledy, a když mlčí, tvrdí, že mu nic není. Vy to na něm ale vidíte: Spát mu nechutná, jíst mu nechutná, sex (s vámi) mu nechutná, ale všechno vykonává silou vůle. Už dlouho.

Co to znamená: Vůbec nic proti vám nemá, naopak. Záleží mu na vašem duševním klidu a má vás rád – jako sestru nebo oblíbenou hračku z dětství. Než by riskoval že vás rozpláče, raději bude riskovat žaludeční vředy a to své i vaše. Říká si, že to vám přece nemůže udělat, protože jste spolu už pět let a nemůže si vás jen tak vypárat ze života. Truchlohra potom nemá konce a citový teror pokračuje. Tohle drží pohromadě mnoho manželství.

Co s tím: Máte smůlu, narazila jste na citlivého hocha. Jakmile zjistíte, že nejde o přechodnou fázi, máte tři možnosti: 1. Naznačit mu, že vy jste na tom stejně a doufat, že se v ohroženém bráchovi probudí milenec. 2. Nabídnout mu sametové kopačky. 3. Vyrazit s ním dveře, protože než mít posteli zoufalce, to raději několik týdnů spěte sama.

 

„V sexu jsi jednička.“

Jak to poznáte: Buď na vás skoro nemluví, nebo řve, případně každou konverzaci považuje za součást předehry. Pak se mu něco pohne v kalhotách a upřímně a opakovaně si spolu pohovoříte na matraci. A to se děje i několikrát denně.

Co to znamená: Nejspíš jste vážně dobrá, krásná a sexy a on ví, že o takový klenot by už venku v ulicích nemusel nikdy zakopnout. Nehmotné části vaší osoby ho ale zajímají asi jako lachtana počasí nad Saharou.

Co s tím: Jednejte s ním jako s narkomanem a pomalu mu snižujte dávky až k prázdné stříkačce. A až konečně vypadne, nezapomeňte, že takových chlapů běhá venku spousta, takže tohoto nevydařeného vztahu opravdu není důvod litovat.

 

„Rozseknout to jako první? To nezvládnu!“

Jak to poznáte: Dělá dusno, ale na rozhovor o vašem vztahu nikdy nemá čas. Občas utrousí, že neví, jestli to má vlastně ještě cenu, ale když chcete vědět, co bude dál, máte smůlu, protože on neví a dívá se na vás s němou prosbou.

Co to znamená: Bojí se. Nesnáší zodpovědnost a doufá, že si se žhavým bramborem poradíte sama. Cítil by se provinile a to on přece nechce.

Co s tím: Dejte mu svobodu. Zbytečně s ním ztrácíte čas, protože tyhle typy dříve nebo později vyžadují mateřskou péči.

„Prachy nikdy neopustím.“

Jak to znáte: Když se vám kdysi nastěhoval do bytu, tvrdil, že umělci pracovat nemohou a zajímal se o zdravotní stav vaší babičky. Nebo jste si v záchvatu nekonečné lásky pořídili napůl auto, dům či chatu? Všechno zdánlivě klape, jen se poslední dobou více než o vás zajímá o bankovky.

Co to znamená: V hlavě se mu odehrává boj svoboda versus pohodlí, což světová literatura rozebírá už stovky let. A proč se slavní a bohatí rozcházejí mnohem častěji, než pobírači životního minima? Už jste někdy viděla sedmkrát rozvedeného metaře?

Co s tím: Těžko říct, když ani on sám neví, co se sebou, ale nikdy nebudete mít jistotu, že mu nejde jen o peníze. Jestliže ho ale načapáte, jak odnáší vaše šperky, sbalte mu ten nejlevnější kufr, jaký doma najdete, a nemilosrdně ho vyhoďte.

 

„Raději tebe v hrsti, než…“

Jak to poznáte: Z mnoha nenápadných poznámek, z nichž vyrozumíte, že vás sice nebere tak docela vážně, ale že už si zvykl.

Co to znamená: Bojí se, že by příště mohl dopadnout hůř. Má sice namožený krk od otáčení se za vašimi možnými náhradami, ale nevěří si a nemá chuť riskovat. V noci se mu zdá o nejkrásnějších ženách světa, a když se ráno probudí a podívá se na vás, smutně vzdychne.

Co s tím: Postavte ho před skutečnost, že pro někoho jiného jste nejkrásnější žena světa vy. A chcete-li ho za tajné brouzdání seznamkami dokonce potrestat, toho dotyčného mu rovnou přiveďte ukázat, či snad jako svého nového milého představit.

„Vždyť je to fuk.“

Jak to poznáte: Je v něm asi tolik energie jako v žížale na letní dálnici. Plouží se kolem vás, vede poraženecké řeči a na vaše návrhy čehokoli odvětí: „Jak chceš.“

Co to znamená: Někteří věčně nespokojení muži se časem smíří se svou takzvaně neutěšenou situací a rezignují: „Chytrá, hloupá, svobodná, vdaná… Ať si vybereš jakoukoli, vždycky tě bude něčím štvát.“

Co vy s tím: Přenechejte ho své babičce. Sex sice nic moc, zato kvalitní buchty a prvnotřídní péče. Vždyť je to jedno, ne?

„Miluju tě.“

Jak to poznáte: Víte to.

Co to znamená: Máte štěstí.

Co s tím: Jestliže jste na tom stejně, pokračujte. Jen nezapomeňte, že i tento vztahový uzel může jednou povolit, a proto ho nezapomeňte občas přitáhnout.

Publikováno: 17. 11. 2012 02:03 Nahlásit obsah
Loading...