Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Kámasútra krok za krokem: poloha „Duhový oblouk“

Kámasútra krok za krokem: poloha „Duhový oblouk“

Jméno daly této poloze klidné tvary a vytříbené obrazce, které těla milenců zaujímají, když se spolu postupně zaplétají a jako rozvíjející se květina zase rozestupují. Duhový oblouk nabízí dvojici odpočinek po vášnivém a prudkém milování. Je to poloha plná vřelosti a důvěrnosti a každému poskytuje prostor ke vzpomínkám i k vychutnání si vjemů a pocitů, které spolu právě prožívají. V této pohodlné poloze snadno upadnete do blaženého spánku.

1. KROK

Muž se zpříma posadí na postel s nohama roztaženýma do stran před sebou. Zdvihne pravé koleno a chodidlem se před sebou opře o lože asi na úrovni svého levého kolena. Zakloní se a opře se oběma rukama za sebou o postel.

2. KROK

Žena si na svého partnera sedne šikmo, tak, že podélné osy obou párů jejich nohou spolu svírají ostrý úhel. Žena má kolena nahoře a chodidla naplocho položená na podložce. Její levá noha je prostrčena pod zdviženým kolenem mužovy pravé nohy. A stejně jako muž se i žena zakloní, levou paži dá za sebe a opře se jí o podložku. V této chvíli muž do ženy pronikne. Oba navzájem kříží své pravé paže a jeden druhému položí pravou ruku na pravé rameno. Ideální doba k tichému sblížení obou partnerů.

3. KROK

Milenci se ze sedu začnou jemně pomalu spouštět na postel, oba ohnou své levé ruce v loktech a klesnou na předloktí. Pravýma rukama si přitom vzájemně sjíždějí dolů po pažích. Žena sklouzne chodidly po posteli a natáhne obě své dolní končetiny podél boků partnera.

 

O dalších způsobech ležení

Podle Vátsjájany mohly spolu dvojice ležet různými způsoby, jež odpovídaly velikosti jejich pohlaví. Pro co nejtěsnější spojení, jež by vyhovovalo i nositelům malých pohlavních ústrojí na obou stranách mileneckého páru, si žena lehla na záda a hýždě si podložila polštáři. Aby do ní mohl lépe vniknout, pomazal muž jóni své ženy nějakým olejíčkem.

Pro souložení lidí s o stupeň většími pohlavními ústrojími se hodila poloha zvaná zívání. Při ní si žena lehla na záda a zdvihla stehna, pánev měla zešikmenou, nohy ohnuté v kolenou, roztažené, a kolena směřovala do stran. Toto postavení umožňovalo proniknutí, jež bylo jak prudké, tak hluboké.

V poloze královny bohů se uplatnila největší pohlavní ústrojí. Žena se v ní položila na záda, nadzvihla zadeček, přitáhla si stehna k bokům a údy přitom sklopila v kolenou jako žába. Jak Vátsjájana poznamenal, tato poloha vyžaduje jistý cvik.

Publikováno: 15. 11. 2012 22:27 Nahlásit obsah