Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Když nevíte, po čem váš partner touží, může to zničit váš milostný vztah

Když nevíte, po čem váš partner touží, může to zničit váš milostný vztah Zdroj: Shutterstock.com

Pokud jste přesvědčeny, že přesně víte, co dokáže vašeho partnera při milování dokonale vzrušit a jak jej uspokojit, tak máte vyhráno. Ale jste si jisté? Není ze strany partnera vše jen přetvářka? Zkuste se své drahé polovičky někdy zeptat, možná budete překvapené.

Jak v běžném partnerském vztahu, tak i při tom milostném je potřeba spolu hovořit, ujistit se, že je váš partner spokojený a že mu dáváte přesně to, co jej dělá šťastným. Nestyďte se upřímně o vašem vztahu i sexu hovořit. Mějte na paměti, že to, co se líbí jednomu, tak se tomu druhému vůbec líbit nemusí a naopak.

Nebojte se změn

Podle uznávané manželské a sexuální terapeutky Isadory Alman z Kalifornie jsou některé ženy přesvědčeny, že je zcela zbytečné něco na sexu s mužem měnit, podle nich se ho stačí dotknout a on je ihned vzrušený, orgasmus má taky, tak na co tohle všechno měnit. Pokud spolu partneři ale o svých sexuálních potřebách nemluví, tak se pohybují v začarovaném kruhu, protože se časem jejich milování změní na povinnost a ne na potěšení. To je začátek odcizení. Většinou si stačí otevřeně říct, co se komu nejvíce líbí a co naopak snáší jen se sebezapřením. Sexuologové také podotýkají, že sexuální preference se mění jak s věkem, tak i se zdravotním stavem partnerů.

Pokud jste nesmělí, tak to jednoduše napište

Někteří jedinci jsou natolik nesmělí, že o tom, co se jim líbí, nebo nelíbí, nedokážou mluvit. Buď se stydí, nebo dokonce mají strach, aby se jejich partner třeba neurazil. V tomto případě se domluvte, že každý z vás napíše sexuální přání, své představy, požadavky a touhy například v dopise. Poté si svá přání navzájem ukažte. Ať už jsou představy vašeho partnera jakékoli, rozhodně se vyvarujte komentáře ve stylu “Cože? Děláš si srandu?” a zachovejte si chladnou hlavu a zkuste se raději domluvit na tom, jak vaše vzájemné představy uskutečnit, hledejte kompromis. Klidně se ptejte, jak přesně si váš partner představuje vaše milování a vyzkoušejte to. Třeba budete mile překvapená.

Zdroj: Shutterstock.com

Nesnažte se napodobovat praktiky jeho ex

Vždy se snažte zůstat sama sebou. I když vám partner řekne, že v dřívějším vztahu třeba praktikovali drsnější, netradiční formu sexu, tak to neznamená, že ji chce s vámi dělat také. Nechtějte napodobovat někoho druhého. Mohlo by se vám stát, že při sexu bude myslet na předchozí partnerku a to je přeci to poslední, co byste si přála. Teď je přece s vámi a mělo by to být VAŠE milování.

Když o sexu nebudete mluvit a své představy budete naopak zatajovat, může se vám stát, že se s partnerem navzájem odcizíte. Ale když najdete odvahu si otevřeně promluvit, jenom tím získáte a to opravdu stojí za to. Váš sexuální život bude bohatší a upřímnější, bez přetvářky a zbytečně trapných situací.

Autor:
Publikováno: 5. 9. 2018 13:00 Nahlásit obsah