Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Nejistota ve vztahu: Pozor na tyto varovné signály

Nejistota ve vztahu: Pozor na tyto varovné signály Zdroj: shutterstock.com

Pokud cítíte, že byste měli být svým partnerem více milovaní a oceňovaní, zkuste se zamyslet nad těmito pěti ukazateli. Možná není s vaším vztahem něco v pořádku.

Každý vztah má své vzestupy a pády, ale existují obecné signály, že něco ve vašem vztahu není v pořádku. Když se u vás některý ze signálů objeví, měli byste vědět, že je na čase promluvit si s partnerem a doufat, že společně naleznete řešení. Čtěte pozorně, zde jsou ty hlavní:

1. Neustále se cítíte nejistě

Nejistota nevyplývá nutně z toho, že byste zjistili, že vám partner lže. Může to být jen zvláštní pocit. Často proto, že vás chování partnera nepříjemně zneklidňuje. Pokud neustále pociťujete úzkost právě proto, co váš partner dělá, řekne nebo naopak nedělá a neříká, měli byste si o tom promluvit. Pocit neklidu ve vztahu, ať už kvůli něčemu, co se mohlo stát, nebo z nedostatku pozornosti, může být velký problém. Pokud se takto budete cítit i po vynaložení úsilí z vaší i partnerovy strany, může to být znamení, že tento vztah není pro vás správný.

Zdroj: shutterstock.com

2. Cítíte potřebu změnit se

Pokud máte pocit, že je třeba chovat se určitým způsobem, abyste se svému partnerovi zalíbili, nebo byli více oceňovaní, zastavte a přemýšlejte. Změnit se proto, abyste potěšili jiného člověka - je to opravdu něco, co chcete? Není nic špatného umět se přizpůsobit potřebám vašeho partnera, aby váš vztah prospíval. Nicméně, pocit, že je zcela nutné změnit své chování a vaše postoje, aby byl váš partner spokojený, není známkou zdravého vztahu.

3. Máte neustálé nutkání partnera kontrolovat

Jedna věc je znát navzájem hesla a být v pohodě, když si můžete s partnerem v klidu procházet telefonem. Ukazuje velkou důvěru a fakt, že ve skutečnosti není nic, co mezi sebou skrýváte nebo tajíte. Druhá věc je, když za zády svého partnera prohlížíte jeho textové zprávy a jejich příjemce. V okamžiku, kdy u vás taková potřeba vznikne, je čas přehodnotit váš vztah. Zdroj: shutterstock.com

4. Mezi vámi dvěma neprobíhá žádná skutečná komunikace

Pokud vaše rozhovory končí tím, že si vzájemně řeknete, že "váš den v práci byl fajn", máte malý problém. Je sice normální mít dny, kdy jste oba unavení a nemáte náladu povídat si. Ale pokud je to neustálý stav bytí a vy mluvíte o věcech, na kterých skutečně záleží jen ve vzácných příležitostech, možná budete muset přemýšlet o tom, zda může takový vztah z dlouhodobého hlediska fungovat.

5. Vaše budoucí plány nejsou na stejné vlně

Pokud máte v hlavě plán na pět let, který zahrnuje vdávání a zakládání rodiny a partnerův jediný plán obsahuje pouze letní dovolenou, víte, že nejste naladěni na stejnou notu. Zatím jste tyto věci moc neřešili, protože v daný okamžik je vám spolu dobře. Vy ale moc dobře víte, že otevření tohoto tématu vám způsobuje strach. Máte-li oprávněné tušení, že oba z vás očekávají od života různé věci, mluvte, abyste dospěli ke shodě, a pokud to nezafunguje, možná se znovu zamyslete nad vaším vztahem.

Autor:
Publikováno: 26. 1. 2018 11:04 Nahlásit obsah