Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Nejoblíbenější erotické pomůcky

Nejoblíbenější erotické pomůcky

Stále více lidí má ve svém nočním stolku nějakou hračku pro dospělé. Erotické pomůcky jsou nejjednodušší možností ozvláštnění intimního života a vyhnutí se stereotypu v sexu, prožitek a uspokojení z erotických hrátek mohou mnohokrát znásobit. Užijí si s nimi jak jednotlivci, tak páry. Které erotické pomůcky jsou mezi Čechy nejoblíbenější a nejčastěji používané?

1. Lubrikační gel

Pokud by po vás někdo chtěl, abyste vyjmenovali několik erotických pomůcek, možná by mezi nimi lubrikant ani nebyl. Avšak právě lubrikační gel je nejčastěji používanou sexuální pomůckou. Řeší problémy s nedostatečným zvlhčením pochvy, ozvláštňuje uspokojování rukou a je nezbytný při análním sexu a při používání většiny dalších erotických pomůcek. Lubrikační gely dělíme podle složení na gely na vodní bázi (ty jsou nejčastěji prodávané, nejlevnější a nejvšestrannější), olejové bázi a na bázi silikonu. Vybírat můžete z gelů neparfémovaných i různých parfémovaných, které nejen voní, ale i dobře chutnají. Na trhu jsou též lubrikační gely s chladivým nebo hřejivým efektem, gely podporující erekci nebo gely 2v1, které můžete použít i na erotickou masáž. Pokud se chcete o lubrikantech dozvědět více, podívejte se na článek Vše o lubrikačních gelech.

2. Vibrátor

Když se řekne spojení erotická pomůcka, většina z nás si představí vibrátor. A má to své opodstatnění -  pokud žena vlastní nějakou erotickou pomůcku, nejčastěji je to právě vibrátor. Využívají ho však nejen ženy při masturbaci, ale také páry k ozvláštnění sexu a ke zvýšení možnosti dosažení orgasmu. Dnešní trh nabízí obrovské množství tvarů, barev, délek, šířek, materiálů a povrchů, takže si vybere opravdu každý. Kromě klasických modelů se prodávají také mini vibrátory speciálně určené ke stimulaci klitorisu, zahnuté vibrátory pro výraznější stimulaci bodu G nebo třeba dvojité vibrátory pro paralelní dráždění vagíny a análního otvoru.

3. Venušiny kuličky

Mezi ženami jsou velmi oblíbené také Venušiny kuličky (taktéž nazývány vaginální kuličky). Ty přinášejí nejen vzrušení a potěšení, ale také posilují poševní svaly a zpevňují pánevní dno, jsou tedy nejen erotickou, ale i zdravotní pomůckou. Jsou to dvě duté kuličky z plastu nebo silikonu o průměru zhruba tři centimetry, které jsou k sobě spojené a uvnitř kterých se nachází druhá kulička, jež je obvykle z kovu. Kuličky se zavádějí do pochvy a při každém pohybu se rozkmitají a přenášejí vibrace na tělo. Více o Venušiných kuličkách se můžete dočíst zde.

4. Vibrační kroužek

Levnou a snadno dostupnou, avšak účinnou erotickou pomůckou je vibrační kroužek. Seženete ho nejen v sexshopech, ale také v drogériích a supermarketech. Jedná se o latexový nebo silikonový kroužek, na kterém je v plastovém válečku umístěn malý vibrační strojek. Kroužek se dá roztáhnout, takže se přizpůsobí téměř každému penisu, může být hladký nebo opatřený různými masážními výstupky. Vibrace se přenášejí nejen na mužův penis, ale po zasunutí penisu do pochvy také na partnerčin klitoris. Další informace o vibračních kroužcích můžete získat zde.

5. Pouta

Pouta rozhodně nemusí být jen součástí tvrdého sexu a různých BDSM praktik, ale klidně i něžného, jen něčím novým ozvláštněného sexu. Pokud si necháme spoutat ruce, vydáme se tím partnerovi na milost a nemilost a umožníme mu, aby si s námi dělal, co se mu zlíbí. Touhu nechat se spoutat nebo spoutat svého partnera někdy pocítí téměř každý a pouta jsou přece jen vyšší level než šátek, i když i ten může dobře posloužit. Z „tvrdších pomůcek“ bývá dále používán zejména bičík.

Dámy, vlastníte některou z těchto erotických pomůcek? Nebo je vaší oblíbenou hračkou něco jiného?

Autor:
Publikováno: 30. 5. 2013 00:00 Nahlásit obsah