Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Nemáte chuť na sex? Máme čtyři tipy, jak dál postupovat

Nemáte chuť na sex? Máme čtyři tipy, jak dál postupovat Zdroj: shutterstock.com

Hypoaktivní porucha sexuální touhy neboli frigidita je porucha, kdy zejména žena nemůže nabýt sexuálního vzrušení. Příčiny lze hledat z hlediska psychických a fyzických problémů, genetiky nebo dokonce mohou plynout ze složitého porodu či potratu. Jak z toho ale ven?

Na tuto poruchu v součastnosti neexistuje žádný lék, ale jsou tu stále možnosti, kterými si jde pomoct a třeba být i opět plně sexuálně aktivní. Podívejte se na naše 4 tipy, jak tuto situaci zvládnout, nic není ztraceno.

Partner

Prvně si o tom promluvte s partnerem, aby na vás příliš netlačil nebo si nemyslel, že za tím stojí úplně něco jiného, čímž byste se dostali do další nepříjemné situace. Pokud vás vaše polovička opravdu miluje, vše pochopí - berte to i jako zkoušku napříč vaším vztahem.

Onanie

Vše začíná u vás. Důležité je, abyste se uměla vzrušit prvně vy sama. Pokud ale "domácí" ozkoušené pokusy selhaly, pomoci si lze i přes speciální kliniky nebo skrze vašeho terapeuta, který provádí i praktické testy.

Zdroj: shutterstock.com

Tajná přání

Máte nějaká tajná přání nebo sny, které jste si v minulosti vždy chtěla v sexu vyzkoušet? Teď je ten správný čas. Je jistá šance, že se vyskytne něco, co vás vzruší. Navoďte si tu správnou atmosféru a můžete jít začít zkoušet.

Léčebné působení

Možností je i psychoterapie, kdy se podrobíte zkoušce sexuality a dané touhy. Jakmile se přes ní dostanete, pracujte se svým partnerem na erotogenních zónách, a přiveďte tak vaše sexuální vzrušení opět k životu.

Autor:
Publikováno: 16. 7. 2018 12:57 Nahlásit obsah