Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Nemáte pomyšlení na sex? Faktory, které ji můžou ovlivňovat

Nemáte pomyšlení na sex? Faktory, které ji můžou ovlivňovat

Sexuální apetit není jednoduchá záležitost. Každá žena, která už pocítila jeho výkyvy, ví, že někdy je těžké určit, proč se vlastně tahle nechuť k sexu objevuje. Mnohdy je velmi těžké určit, proč vaše nebo partnerovo libido klesá. Příčin může být hned několik.

Musíte si uvědomit, že na váš sexuální apetit má vliv více aspektů, které mnohdy není jednoduché odstranit. Tady je několik základních faktorů, které můžou pořádně zatočit s vaším sexuálním životem a ovlivňují tak i váš vztah. Všeobecně ze strany žen jsou zabijáky sexu nejčastěji stres, děti, problémy ve vztahu, úrazy nebo nedostatek fyzické kondice. Naše libido ovlivňují i mnohé jiné emocionální, mentální, fyzické a duchovní aspekty, které by měly být pro dobrý sex v harmonii.

Psychické faktory

1. Sebedůvěra a nedůvěra

Nízká sebedůvěra anebo nedůvěra vůči partnerovi je zabijákem vášně, a to na obou stranách. Spousta žen má pocit, že když se svlékne, bude před partnerem vypadat hrozně. Proto dává většina žen přednost milování potmě. Pro muže nemůže být nic horšího. Aby to začalo fungovat, měl by partner ženu přesvědčit o tom, jak je krásná.

2. Stres

Stres dokáže zničit mnohé, dokonce i vášeň. Pokud vám stres zasahuje do sexuálního života, musíte to začít řešit. Pokuste se před milováním nějakým způsobem uvolnit.

3. Úzkost

Dokáže pokazit spoustu příjemných věcí v životě, tak i sex. Úzkost z milování je tragédií pro sexuální život a měla by být co nejdříve řešena s odborníkem. Často se objevuje u žen, které byly zneužité nebo znásilněné.

strana 1 / 4
Autor:
Publikováno: 19. 6. 2015 18:39 Nahlásit obsah