Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Poševní sekret jako elixír zdraví? Zde je hned několik jeho zdravotních výhod!

Poševní sekret jako elixír zdraví? Zde je hned několik jeho zdravotních výhod! Zdroj: Shutterstock.com

Orální sex si užívají nejenom muži, ale i my ženy. Věděly jste však, že tato součást sexuálního života sebou nese určité zdravotní výhody? Co se stane, když muž spolkne poševní sekret?

Poševní sekret je tekutina, kterou naprosto přirozeně produkuje žláza v ženském klíně, jejíž hlavní úkol je usnadnit proniknutí a také značí to, že je žena dostatečně vzrušená a připravená na milování.

Tato tekutina má obvykle trochu zásaditou chuť, není zdravotně nijak škodlivá ani nebezpečná. Ženský klín obsahuje velké množství „dobrých bakterií“ známých jako probiotika. Probiotika obecně můžeme získat například z doplňků stravy a jogurtů. Ty, které se objevují u nás žen, obsahují bakterie, které regulují hladinu pH právě v této oblasti. Aby u nás „tam dole“ bylo tedy vše v pořádku, je nutné, aby udržovaly hladinu pH na stupni 4,5.

Jaké jsou zdravotní výhody konzumování poševního sekretu?

Prevence proti srdečnímu onemocnění a rakovině

Vědci zjistili, že konzumace poševního sekretu dokáže působit proti srdečnímu onemocnění a dokonce i proti rakovině. Podle výzkumu, který byl proveden na Státní univerzitě v New Yorku, se zjistilo, že důležitou látkou v tomto případě jsou DHEA hormony a oxytocin, který během orálního sexu žena produkuje.

Lepší trávení

Konzumace probiotik napomáhá při trávení, což napomáhá mikroorganismům vyrovnávat gastrointestinální systém v těle.

Zdroj: Shutterstock.com Lepší nálada

Užívání probiotik může mít také velmi pozitivní vliv na naši náladu a dokonce napomáhá zmírnit deprese.

Zlepšení duševního a tělesného zdraví

Ženský orgasmus prokazatelně prospívá duševnímu i fyzickému zdraví ženy. Orgasmus uvolňuje oxytocin, dopamin a endorfiny, které mohou dokonce zmírnit bolesti.

Pokud jste vy i váš partner, co se týče zdraví, naprosto v pořádku, není polykání poševního sekretu nijak nebezpečné, spíše naopak a této příjemné činnosti se tedy můžete v klidu oddávat bez omezení.

Autor:
Publikováno: 31. 10. 2017 09:11 Nahlásit obsah