Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Přírodní afrodiziaka, která najdete ve svojí kuchyni

Přírodní afrodiziaka, která najdete ve svojí kuchyni Zdroj: shutterstock.com

Afrodiziakum je látka zvyšující sexuální touhu a výkonnost. Rozhodně se nejedná o žádnou záležitost poslední doby, afrodiziakální látky byly využívány již ve starověku. Dnešní trh nabízí různá afrodiziaka na chemické bázi, která můžete koupit například v sexshopu. Přímo ve své kuchyni ale můžete najít velké množství přírodních afrodiziak.

V mnoha potravinách jsou obsažené látky, které mají schopnost zvyšovat chuť na sex a můžeme je tedy nazvat přírodními afrodiziaky. Některé látky dokonce přímo zlepšují erekci, u jiných potravin hraje hlavní roli psychologický efekt, jenž na nás mají.

Jaká jsou ta nejoblíbenější a nejúčinnější přírodní afrodiziaka?

Čokoláda

Asi vůbec nejznámějším afrodiziakem je čokoláda, čím více kakaa obsahuje, tím lépe. V čokoládě najdeme fenylalanin, který v těle zvyšuje hladinu endorfinů, a tím dochází k zlepšení nálady a aktivizaci organismu včetně zvýšení sexuálního apetitu.

Jahody a další ovoce

V jahodách nalezneme velké množství zinku, který má schopnost zvyšovat hladinu testosteronu, dodává energii a zvyšuje celkovou výkonnost. Protože jahoda připomíná ženský pohlavní orgán, můžeme u ní sledovat také psychologický efekt. V poslední řadě toto ovoce také zlepšuje chuť tělesných šťáv. Pozitivních sexuálních účinků je tedy opravdu hodně, ne nadarmo se tedy jahodám říká Venušiny plody. A k jahodám samozřejmě můžete přidat šampaňské

Zdroj: shutterstock.com

Podobný psychologický efekt jako u jahod najdeme i u dalších druhů ovoce, například u broskví nebo liči. Také avokádo dodává energii a zvyšuje touhu. Ananas je někdy dokonce používán jako homeopatikum k léčbě impotence, všeobecně známá je také jeho schopnost zlepšovat chuť spermatu. Již od starověku se využívá též afrodiziakálních schopností datlí.

Med

Chuť na sex nám může zvýšit med v jakékoli podobě díky obsahu pylu (pokud na něj ovšem nejste alergičtí). Kromě samotného medu nebo medového pečiva můžete také vyzkoušet rozumné množství medoviny.

Zelenina

Také některé druhy zeleniny mají schopnost zvyšovat chuť na sex. Asi nejznámější přírodním afrodiziakem z řad zeleniny je chřest. Ten totiž zvyšuje sexuální žádostivost nejvíce, jeho vzhled opět působí na naši psychiku. Podobně na nás působí i celer a petržel. Tyto druhy zeleniny navíc obsahují apiol zvyšující prokrvení pohlavních orgánů, pozitivně zejména na muže také působí obsažený hořčík. Prokrvující účinky má též meloun díky lykopenu, nejvíce této afrodiziakální látky nalezneme těsně pod slupkou. Na lykopen jsou bohatá také rajčata, zejména ta tepelně upravená. Sexuální účinky rajčat ještě zvýšíte, pokud je zkombinujete s bazalkou.

Koření

Z koření je pro zvýšení chuti na sex velmi dobrá skořice, vanilka, hřebíček, kardamon, muškátový oříšek a šafrán. Cenný je také zázvor, který zlepšuje erekci a zvyšuje touhu, taktéž podporuje tvorbu spermatu. Z koření je ale nejznámějším afrodiziakem chilli, které zvyšuje tep a zlepšuje prokrvení.

Semínka a ořechy

Afrodiziakální účinky zinku můžete využít také díky lískovým oříškům, mandlím nebo pistáciím. Dýňová semínka bývají někdy dokonce pro svou sílu označována jako štýrská viagra.

Kaviár a mořské plody

Chuť i vůně kaviáru zvyšuje sexuální apetit většině lidí, to samé se dá říct i o některých darech moře a mořských rybách. Ústřice díky vysokému obsahu zinku působí podobně jako jahody. Pro mnoho mužů je vzrušující pohled na ženu polykající ústřici, takže zde opět máme psychologický efekt jídla. Výborné afrodiziakum jsou také krevety.

Zdroj: shutterstock.com

Mezi přírodní afrodiziaka však nemusíme počítat pouze potraviny, které sníme. Afrodiziakální účinky mají také vůně některých rostlin.Vyzkoušet můžete i afrodiziakální aromaterapii.

Autor:
Publikováno: 28. 2. 2018 09:08 Nahlásit obsah