Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Proč polykat? Je to elixír života!

Proč polykat? Je to elixír života!

Dobrá zpráva pro všechny muže. Američtí vědci z Newyorské státní univerzity totiž zveřejnili studii, v níž tvrdí, že mužské sperma prospívá duševnímu zdraví žen, protože funguje jako účinné antidepresivum. Podle dalších vědeckých výzkumů navíc ejakulát obsahuje minerály a vitamíny a také látky, které zabraňují stárnutí. Tak, milé ženy, nevymlouvat se, že vás bolí hlava, a polykat.

Blahodárně působící látky

Mnozí muži to milují. Proč byste ale měla vy osobně polykat tu hořkou bílou tekutinu, ze které se vám leckdy zvedá žaludek? Některé ženy, které si v polykání spermatu nelibují, to sem tam skousnou, protože chtějí partnerovi jednoduše udělat radost. Na druhou stranu, příroda to zařídila tak, že i mužské sperma obsahuje látky, které mohou blahodárně působit na organismus ženy.

Příznivý vliv na duševní pohodu

Tuto skutečnost nedávno potvrdili i newyorští vědci, kteří v časopise Archives of Sexual Behaviour Journal publikovali článek, v němž mužskému spermatu na základě výzkumu sexuálního chování a duševního zdraví na vzorku 293 žen přiřknuli vlastnosti antidepresiv! Sperma podle nich obsahuje melanin a serotonin, které mají významnou schopnost pozitivně ovlivnit duševní pohodu.

Látka omezující stárnutí

Podle dalších vědeckých studií sperma obsahuje také látku zvanou spermidin. Ta prý dokáže omladit buňky a zabránit jejich stárnutí až o třicet procent. Nejvyšší koncentraci spermidinu mají ve svém spermatu především mladí muži, se stoupajícím věkem ale klesá.

Mužský ejakulát dále obsahuje i další zdraví prospěšné látky. A to vápník, zinek, hořčík, sodík, kreatin, bílkoviny, cukry a rovněž vitamín C. Vědci v ejakulátu dokonce objevili i stopové množství zlata.

Jak změnit chuť spermatu?

Pokud vám partnerovo sperma nechutná, můžete ovlivnit jeho chuť. Stačí, když partnerovi změníte jídelníček a zkusíte mu zatrhnout některé jeho zlozvyky, jako je kouření a pití alkoholu. Čemu by se měl váš partner dále vyhnout, aby jeho sperma chutnalo co nejlépe?

  • Česneku, protože po něm má sperma hořkou chuť.
  • Červenému masu, protože je po něm sperma slanější.
  • Chřestu, protože má po něm sperma poněkud žluklou chuť.
  • Rýži a obilován, protože po nich má sperma takřka hnilobnou chuť.

Je všeobecně známo, že sperma má mnohem lepší chuť po konzumaci ovoce. Ovoce by váš partner měl sníst minimálně hodinu před orálním sexem. Výborný je hlavně ananasový džus, dále banány, borůvky, pomeranče nebo kiwi. Váš partner může zkusit také celer a skořici, protože po nich sperma chutná sladce. Zkuste ale experimentovat i s jinými potravinami a kořením!

Víte, že

  • jedna lžička spermatu obsahuje zhruba sedm kalorií?
  • během jedné ejakulace přijde „nazmar“ až 300 milionů spermií?
  • muž za celý svůj život vyprodukuje na 62 litrů ejakulátu?
  • průměrný muž ejakuluje rychlostí necelých 50 km/h?
Autor:
Publikováno: 27. 8. 2012 16:03 Nahlásit obsah