Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Rozvlňte se v rytmu erotického tance zouku!

Rozvlňte se v rytmu erotického tance zouku!

Pokud toužíte v létě zkusit něco nového, nechte se svést rytmickou hudbou poměrně nového tance původně z karibské oblasti. O co se jedná? Představte si salsu a bachatu dohromady, připojte k tomu množství mazlivých pohybů, erotických pohledů a mnohem více dotyků těla a máte z toho zouk.

Jak vznikl?

Zouk jako původně hudební žánr se vyvinul na ostrovech Haiti, Guadeloupe a Martinik v 80. letech 20. století. Hlavním tahounem byla skupina Kassav. Jako samotný tanec má počátky v Brazílii. Zouk v kreolském překladu znamená párty a o to přesně se i tanečníci snaží. Snaží se vystihnout dobrou náladu, energii a smyslnost jejich těl.

Jak se tančí?

Je hravý, něžný, smyslný a přece pokaždé jiný. Do tohoto párového tance se zapojuje množství otáček a žena často smyslně pohazuje svými vlasy. Partneři jsou si k sobě blízko a jejich těla se často dotýkají. Říká se, že pokud tančíte zouk s někým jiným než se svým manželem, hodně riskujete.

  

Mrkněte na video záznam, který jsme pořídila z jednoho zouk workshopu s brazilskými a evropskými lektory!
https://www.youtube.com/watch?v=gugtOqbd7F0&feature=plcp

Zouk vznikl složením několika tanečních stylů. Je ovlivněn mnoha národy a neustále se vyvíjí. Co bylo módní před dvaceti lety, nemusí být dnes. Základ tance spočívá ve třech krocích (mluvíme o nejrozšířenějším Love – zouku) a spoustě otoček, zvedaček, rozvlnění těla a dalších figur.  Hudba v zouku má výrazné rytmy a může být buď pomalejší nebo až překvapivě rychlá. Podle hudby a také podle odlišností v krocích se dělí tanec do několika vnitřních podkategorií. Pomalejším je Lambada – zouk, neboli Love – zouk, na rozdíl od rychlejšího karibského zouk stylu.

Proč zouk?

Jednoduše proto, že si tento tanec zamilujete. Čiší z něj neskutečné množství erotiky a svůdnosti. Když na parketu uvidíte tančit pár zouk, budete si myslet, že jsou to milenci. Tanec je velice jednoduchý na naučení, stačí pár lekcí a základy hravě zvládnete. Až s časem se ale dostanete do toho pravého zoukovského rytmu a nikdy z něj nebudete chtít pryč.

V České republice se tento tanec hojně rozvíjí. Do naší země jej přivedla hlavně česká tanečnice Sofie da Silva. V každém větším městě najdete taneční studio, které se specializuje právě na zouk. Ve světě se začínají pořádat i soutěže, už se konala v Barceloně a v plánu je i zavítat do Prahy.

Autor:
Publikováno: 23. 8. 2012 03:14 Nahlásit obsah