Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Sexuální abstinence: Kdy nás může negativně ovlivňovat?

Sexuální abstinence: Kdy nás může negativně ovlivňovat?

Co se stane, když žena nemá sex? Mohou se u ženy, která je zvyklá na častý pohlavní styk a náhle svůj sexuální život přeruší, objevit nějaké fyzické potíže? Je sexuální abstinence nebezpečná?

Ano, na počátku změny rytmu sexuálního života se mohou vyskytnout některé jevy spojené s jeho nedostatkem. Projevuje se to většinou překrvením pánevního dna, respektive napětím a bolestmi v podbřišku, spolu s celkovým pocitem nevolnosti.

Později se dostaví uklidnění a letargie, ze které se však probudíte v okamžiku, kdy sexuální abstinence pomine a sexuální život znovu zahájíte.

Ženy, které trpí fyziologickým nedostatkem hormonů a nepřestaly sexuálně žít – například ženy po přechodu – mají pochvu pružnější než mladé ženy, které dlouho neměly pohlavní styk. Ale lze říci, že čím méně se milujeme, tím méně to potřebujeme.

Za jak dlouho může mít sexuální abstinence negativní vliv na ženské tělo?

Ženy mohou být mnoho měsíců a někdy i mnoho let bez sexu, aniž při tom ztratí psychickou rovnováhu a dobré tělesné zdraví. Ovšem pod jednou podmínkou – nesmějí tím samy trpět a sexuální život jim nesmí chybět. Sexuální abstinence tedy musí být dobrovolná.

Dobrým způsobem kompenzace je sport. Tělesná aktivita podporuje sekreci adrenalinu, stresového hormonu, který stimuluje mozek a zajišťuje pomocí výběžku hypotalamu (mozek emocí) dobrou hormonální rovnováhu.

Publikováno: 24. 8. 2013 00:00 Nahlásit obsah