Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Skrytá kamera zachytila šokující záběry ze zvířecí testovací kliniky. Pracovníci opice zdrogují, potetují a zabijí!

Skrytá kamera zachytila šokující záběry ze zvířecí testovací kliniky. Pracovníci opice zdrogují, potetují a zabijí! Zdroj: video.vice.com

Před pár dny se na internetu objevilo video, které všem milovníkům zvířat způsobilo nemalý šok. Video pochází z Biomedical Primate Research Centre v Nizozemí a jak je na tomto videu patrné, vědci zde experimentují s primáty opravdu otřesným způsobem.

Dle dostupných informací v tomto centru v tuto chvíli žije více 1 500 opic a jen v roce 2017 na 317 z nich byly experimenty prováděny. A o jaké experimenty přesněji jde? Opice jsou podrobeny psychologickým a bohužel i fyzickým testům, během kterých je odborníci analyzují a zkoumají, jak se tato zvířata chovají.

Zdroj: twitter.com Na tom by nejspíš nebylo nic špatného, kdyby se k nim pracovníci tohoto centra chovali s úctou, bohužel je tomu právě naopak. Jak záběry zachycují, tito pracovníci se k opicím chovají naprosto nehumánním způsobem, někdo by mohl říct až morbidním. Video bylo natočenou skrytou kamerou organizace Animal Defenders International, která jej zveřejnila právě 1. září, což je zároveň i Mezinárodní den primátů.

Zdroj: twitter.com Teprve až nyní však získalo pozornost široké veřejnost a stalo se snad nejdiskutovanějším videem na sociálních sítích. Jak je ze záběrů patrné, primátům jsou podávány nejrůznější látky (drogy), dokonce je pracovníci i tetují a při určitých výkonech nejsou ani uspáni, proto cítí vše, co jim tito lidé dělají. Bohužel jakmile experimenty skončí, většina těchto opic je bez lítosti utracena, a to i před zraky ostatních primátů, což jim způsobuje trauma.

Video, které vám dnes přinášíme, bylo přehráno i na setkání Evropského parlamentu a lidé, kteří s chováním tohoto centra nesouhlasí, chtějí okamžité ukončení experimentování na zvířatech. Zároveň také dodáváme, že není vhodné pro slabší povahy a děti.

Autor:
Publikováno: 25. 9. 2018 09:51 Nahlásit obsah