Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Slyšeli jste o coregasmu? Je to orgasmus vyvolaný cvičením

Slyšeli jste o coregasmu? Je to orgasmus vyvolaný cvičením Zdroj: Shutterstock.com

Když se řekne coregasmus, rozhodně to není žádný módní termín dnešní doby. Ví a mluví se o něm jenom málo, ale je to přirozená reakce našeho těla, kterou vědci popsali už v roce 1953. Mořit své tělo třeba v posilovně má prostě spoustu výhod - a jednou z nich může být právě coregasmus neboli orgasmus vyvolaný cvičením.

Lidé, kteří se věnují pravidelnému cvičení - například silovému cvičení, workoutu nebo józe - se už alespoň jednou v životě mohli potkat s fenoménem coregasmus, který je jinak známý jako cvičením vyvolaný orgasmus (EIO). Tuto reakci lidského těla v roce 1953 jako první popsal americký sexuolog Alfred Kinsey.

Zdroj: Shutterstock.com I když se o coregasmu ví víc než půl století, na Kinseyho výzkum navázala další americká studie až v roce 2011. V tomto roce si vědci z Univerzity v Indianě vzali na paškál celkem 530 žen. Zjistili, že 246 z nich už alespoň jednou v životě coregasmus prožilo, přičemž průměrný věk jejich prvního coregasmu byl 18,9 let.

Jak vůbec ke coregasmu dochází? Především při cvičení, které je velmi intenzivní pro oblasti spodní části břišních svalů, kyčlí a vnitřních stehen. U žen ke coregasmu dochází dále při cvičení a stimulaci pánevního dna; u mužů je coregasmus spojen se stimulací prostaty.

"Krev, která se během cvičení nahrne do těchto oblastí, se poté stane extrémně výbušnou. Tento jev je přitom společný jak pro ženy, tak pro muže, kteří jsou sladění se svým tělem. U mužů jsou ovšem coregasmy méně časté," říká zakladatelka společnosti Pelvic Floor Secrets Jenni Russellová.

Zdroj: Shutterstock.com Russellová podotýká, že s coregasmy se setkávají i sportovci během silových soutěží. A to kvůli adrenalinu i použitým cvičebním pomůckám. "Tak, jak je to u běžného orgasmu, ani coregasmu však nejsou schopni dosáhnout opravdu všichni," upozorňuje.

Zajímavé je, že schopnost dosáhnout orgasmu je ovlivněna technikou každého cvičení. A co je ještě zajímavější (a vědecky podložené), coregasmus se vyskytuje nezávisle na sexuálních myšlenkách a fantaziích. 

Tak co, už jste o tomto druhu vyvrcholení slyšeli? Nebo ho dokonce zažili?

Autor:
Publikováno: 15. 10. 2018 16:03 Nahlásit obsah