Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Vibrátor jako lék aneb s čím si užívaly naše prababičky

Vibrátor jako lék aneb s čím si užívaly naše prababičky

V dnešní době je už v podstatě samozřejmostí vlastnit nějakou erotickou hračku. Nabídka je opravdu veliká a tak máme na výběr ze spousty důmyslných nástrojů a udělátek. Pravdou ale je, že tyto hračky vůbec nejsou vynálezem moderní doby. Například umělý penis – předchůdce dnešního vibrátoru – používali již v pravěku. Tedy už tisíce a tisíce let zpátky dumali muži nad tím, jak to udělat, aby se tolik nenadřeli.

Nejstarší předkové

Nejstarší umělý penis byl nalezen na území Německa a je starý asi 28 000 let – pochází tedy z doby ledové. A jelikož jeho tvar a rozměry byly opravdu velmi specifické, vědci vyloučili, že by mohlo jít o nějakou sošku a nepochybují o tom, k čemu tento kamenný nástroj sloužil.

Dnes si asi opravdu nedovedeme představit, že bychom si působili rozkoš nějakým „šutrem“. V průběhu starověku se ale tato šikovná náhrada trochu vyvinula, a byla vyráběna ze dřeva, kůže, ale i železa. Malý pokrok to sice je, ale která z nás by si při tom chtěla zadřít třísku?

„Zlatý“ kolovrat

Mnohem příjemnější pomůckou mohl být například dřevěný kolovrat. Některým by mohlo připadat, že jde spíš a nástroj sloužící k mučení, ale je tomu přesně naopak. Tento speciální kolovrat se pokryl peřím, a poté stačilo si už jenom obkročmo nad kolovrat stoupnout a začít točit. Kolovrátek vás pak příjemně lechtal na přirození.

Největší vynálezci

Nevím, co je pravdy na vtipech o asiatech a jejich malém přirození, ale je zajímavé, že k velmi produktivním vynálezcům sexuálních pomůcek patří již dlouho právě Japonci a Číňané. Že by si skutečně něco vynahrazovali? Například již ve starověké Číně si muži nechávali vyrábět dřevěné sochy v ženské podobě, které měly tři specificky umístěné otvory. V Japonsku byly zase vynalezeny kroužky, které pomáhají prokrvení penisu. A po druhé světové válce to byli právě Japonci, kteří přišli s prvními vibrátory.

Léčebné účinky vibrátoru (?)

Faktem ale je, že předchůdce vibrátorů, jak je známe dnes, se objevil už v průběhu průmylsové revoluce a byl poháněn parním strojem! Dokonce sloužil dříve primárně k lékařským účelům. Byl používán jako lék na hysterii, což byla podle některých němoc dělohy. Ženy ke svému doktorovi tedy mohly docházet na terapii a tímto příjemným způsobem se hystrie zbavovat. Zvláštní je, že počet žen, které se musely léčit z hysterie, pořád rostl. Čím to asi bylo?

 Vibrátor se tak už v té době stal velmi používaným nástrojem a časem vznikly vybrátory elektrické. Zajímavé je, že vznikly dříve než například elektrický vysavač nebo žehlička. Je opravdu vidět, co je už po staletí u člověka na prvním místě.

Autor:
Publikováno: 7. 8. 2012 13:56 Nahlásit obsah
Loading...