Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Víte hodně o sexu, nebo se bojíte zeptat?

Víte hodně o sexu, nebo se bojíte zeptat?

Kolik toho ve skutečnosti víte o vztahu mužů k erotice? Následující test vám to pomůže zjistit. Ptejte se sama sebe, zda jsou tato tvrzení pravdivá či nikoli…

TEST PRO ŽENY:

 1. Muži mají rádi ženy, které se při milování tváří záhadně.
 2. Muže vzrušují ženy lačné po milování.
 3. Když se žena v posteli směje a chová se hravě, muži to posuzují kriticky a cítí se nesví.
 4. Ženám záleží na hygieně a čistotě více než mužům.
 5. Pokud muže při milování usměrňujete, chápe to jako snahu o manipulaci a snaží se proti tomu bouřit.
 6. Muži nezáleží na tom, zda se vám líbí orální sex, za předpokladu, že vy muže takto ráda uspokojujete.
 7. Když má muž erekci, znamená to, že je vzrušený a připravený ke styku.
 8. Muži při pohlavním styku mluví méně než ženy, protože se bojí otevřít a hovořit o svých citech.
 9. Muži se domnívají, že ženy svůdnice jsou ve svém chování agresivní a upírají mužům právo cítit se jako dobyvatelé.
 10. Nejvhodnější okamžik pro diskuzi o erotice je pohlavní akt.

Pokud se domníváte, že alespoň jedno z těchto tvrzení je pravdivé, o vztahu mužů k erotice ještě úplně všechno nevíte. Pakliže si myslíte, že pravdivá je většina tvrzení, buďte ráda, že si můžete přečíst tento článek. Ve skutečnosti jsou totiž všechna tato tvrzení nepravdivá a my vám nyní prozradíme, proč…

Tajemství č. 1: Muži se často projevují eroticky, když nejsou schopni vyjádřit se prostřednictvím citů

Partner dá najevo chuť se s vámi pomilovat, přesto se nemůžete zbavit dojmu, že vás ve skutečnosti nemiluje – je neklidný až nervózní. Snažíte se o konverzaci, jeho však teď zajímá jen sex. Cítíte, že něco není v pořádku, ale on se pouze potřebuje zbavit citového napětí. Muži často prostřednictvím sexuální energie ventilují potlačovanou energii emocionální. Tohle se vám může jevit nepochopitelné, protože u žen funguje mechanismus zcela opačně, jen s obtížemi cítíme erotické vzrušení bez nějakého citu k partnerovi. Důležité je pochopit, že pro muže znamená soulož skoro to stejné jako řeč, díky níž můžou vyjádřit skryté emoce. Takové chování může způsobit určité potíže:

 • Váš partner během milostného aktu prožívá psychické uvolnění, ale emocionálního napětí ve svém nitru se nezbavil.
 • Vy se cítíte uražena, protože vaše tělo je použito jako prostředek k uvolnění frustrací. Muži zkrátka potřebují od ženy útěchu a ujištění, o které si však ne vždy dovedou říct.

ŘEŠENÍ:

 • Promluvte si o vašich pocitech s partnerem. Řekněte: „Přála bych si, aby náš sexuální život byl lepší.“ A navrhněte řešení…
 • Kdykoli máte podezření, že svádění je zástěrkou potlačovaných emocí, ujistěte ho, že jste připravena s ním cokoli sdílet. Neříkejte: „Nedotýkej se mě. Vím, že tě něco trápí, ale dokud mi to neřekneš, nic nebude.“ Řekněte raději: „Líbilo by se mi, kdyby sis vedle mě chvíli ležel a objímal mě. Chci tě mít blízko sebe.“
 • Když muži umožníte vyjádřit se verbálně, zvýšíte tím erotický náboj a vaše milování bude vášnivější.

Tajemství č. 2: Když odmítáte fyzickou lásku, cítí se muži uzavření i citově

Partner k vám zezadu přistoupí a začne vás líbat a hladit na krku. Je jasné, že touží po sexu, ale vy zrovna nemáte správnou náladu. Co s tím? Hlavně nereagujte mrzutě a neodstrkujte ho od sebe. Předehra a něžnosti totiž znamenají mnohem víc než jen touhu po souloži, partner vám chce být jen velmi na blízku, ačkoli si to ani sám nemusí dobře uvědomovat. Když ho v této chvíli odmítnete, bude reagovat tak, jako byste odmítla jeho samotného, ne sex s ním. A to vy přece nechcete. Pokud se takto budete chovat často, muž citově ochladne a začne hledat lásku jinde. Zkrátka muži mají rády ženy, které se nebojí dát najevo touhu se pomilovat.

ŘEŠENÍ:

 • Neodmítejte rázně sexuální nabídky svého milého. Do ničeho se nenuťte, ale naučte se uchopit jeho křehkou zranitelnost. Pokud nemáte náladu na milování, odmítněte sex, ale ne jeho samého. On se bude cítit mnohem lépe a kdoví, třeba po chvíli mazlení na vás přijde i ta správná nálada na sex.

Tajemství č. 3: Erekční iluze

Erekce nutně neznamená sexuální vzrušení. Ženy penis nemají, proto jeho funkci tak úplně nerozumí. Předpokládáme, že erekce znamená vzrušení, ale ne vždy tomu tak musí být. Erekce je způsobena přívalem krve do penisu, což může být způsobeno i nesexuálními důvody:

 • Muž se ráno probudí a má erekci, což ovšem může být zapříčiněno i plným močovým měchýřem, který tlačí na dolní část těla.
 • Erekci může také způsobit tření nebo tlak těsného oblečení, či dlouhé sezení ve skrčené pozici.
 • Příčinou mohou být také extrémní stavy napětí nebo stresu. Když muže něco trápí, cévy v jeho těle se stahují a může dojít až k erekci.
 • Často se tak mylně domníváme, že partnera jsme vzrušily my a musíme s tím proto něco udělat.

ŘEŠENÍ:

 • Jste-li na pochybách, zeptejte se ho, jestli je vzrušený a má náladu na milování.
 • Nelamte si hlavu příčinami jeho erekce a předpokládejte sexuální vzrušení. Pokud na něho žádostivá skočíte, jistě mu to nebude vadit.

Tajemství č. 4: Partner vás bude více milovat, když s ním budete více souložit

Soulož je čistě fyzický akt rozkoše, kdežto milování je emocionální akt, při kterém partnerovi vyjadřujete lásku a obdiv. Můžete souložit bez milování nebo naopak. Můžete mít obojí naráz, což je nádherné. Ženy by však raději více milování a muži více sexu. Ženy by raději mazlení, dlouhé polibky, pomalou předehru, rozebírání pocitů společné sdílení emocí a romantiku, muži však prahnou spíš po spontánnosti, fyzické vášni a hravém, smyslném sexu. Muži se soustřeďují více na dosažení cíle, kdežto ženám jde více o vytvoření intimity.

VZTAH MUŽŮ K EROTICE:

Existuje určitý druh spontánnosti, oddání se a vášně, kterou muži používají, když sami sobě dovolí ryzí soulož se ženou, která je často ztracena v pomalém procesu milování. Muži po smyslné vášni touží tak horoucně, jako ženy po bezpečí a něžnostech. Chybujeme v tom, že svého partnera posuzujeme podle snahy o soulož, a když chce romantičtější milování, podezříváme ho z neupřímnosti. Muži ale budou lepšími milenci, když jim občas dovolíme styk bez milování. Vždy se vám to však musí líbit, a pokud váš partner odmítá milování zcela, zvažte rozchod.

ŘEŠENÍ:

 • Promluvte si spolu o tom, co pro vás dva znamená soulož a co milování.
 • Dovolte svému partnerovi s vámi někdy provozovat pouze sex. Dopřejte mu to a uvidíte, jak ožije.
 • Pokud je partner během předehry duchem nepřítomný, zeptejte se ho, zda se nesnaží pouze kvůli vám.

Tajemství č. 5: Muži mají rádi orální sex

Spousta mužů se vám přizná, jak moc milovali ženu, která tento způsob sexu neodmítala. Mnohé ženy tuto sexuální praktiku nemají v oblibě, většinou to pokládají za špinavé a nechutné, jsou potom z toho nervózní a neví si rady. Zkuste se na to však dívat z jiného úhlu: Penis není pouze nejcitlivější část mužova těla, ale je také nejzranitelnější. Reprezentuje partnerovu sílu, mužnost, identitu. Ženská pochva je skrytá, penis viditelný, takže když jemuž vzrušený, nelze si toho nevšimnout, zatímco vzrušená žena může zůstat v anonymitě. Muži mají rádi orální sex nejenom proto, že jim dělá dobře, ale i proto že pociťují, že jsou přijímáni a akceptováni.

ŘEŠENÍ:

 • Pokud orálnímu sexu příliš neholdujete, provozujte ho pouze s partnerem, kterého milujete. Je skutečně velký rozdíl mezi tím, jestli sajete penis cizímu chlapovi, se kterým se seznámíte téhož večera v baru, nebo svému miláčkovi, který se o vás stará, když zrovna ležíte s horečkou. Počáteční ostych překonáte nejlépe tak, že svému partnerovi o svých pocitech řeknete a nestyďte se také přiznat, že vám sice orální sex vyloženě slast nenavozuje, ale protože jemu ano, budete se snažit, abyste ho potěšila.

Tajemství č. 6: Proč muži při milování neradi mluví

Není tajemstvím, že mužům jde ztěžka se vyjadřovat a zároveň plnit požadované úkoly. Mužský mozek je jiný než náš – pravá polovina se zabývá koordinací rukou a zraku a vizuálně prostorovými funkcemi, zatímco levá hemisféra zodpovídá za vyjadřovací schopnosti. Výzkumy prokázaly, že když muži střídají tyto činnosti, přepíná se jejich mozek z jedné hemisféry na druhou. Když se s vámi miluje, dotýká se vás, cítí vás a dívá se na vás, používá přitom jednu polovinu mozku, zatímco aby s vámi mohl mluvit, musel by přepnout na druhou. U ženy obě poloviny mozku spolupracují, proto mohou ženy mluvit i souložit zároveň. Myslete proto nato, že když příliš mnoho mluvíte a nutíte partnera odpovědět, odvádí jej to od požitku z milování.

ŘEŠENÍ:

 • Zeptejte se partnera, zda se mu mluvení při milování líbí. Možná budete překvapená. Svěřte se mu také se svou potřebou něžných slůvek, ale chápejte i jeho přístup k věci.
 • Pokud se vám líbí vyjadřovat svou vášeň slovy, nevzdávejte se toho jen proto, že se partner nechová stejně. Zdůrazněte mu však, že vám nemusí odpovídat. Buďte svůdná, mluvte svůdně.
 • Zkuste se někdy pomilovat mlčky.

Tajemství č. 7: Proč se nám zdá, že se muži po sexu stahují do sebe

Pokud se nejedná o náhodnou známost, která byla sexem dovršena, platí, že muži se stahují do sebe, aby nad sebou opět získali kontrolu, kterou ztratili při orgasmu. Pro muže je pocit sebeovládání důležitý, aby se cítili silní a mocní. Sebeovládání na úkor citové otevřenosti jim jednak dává moc, kterou ztotožňují s životními úspěchy, a zároveň je chrání před případnou kritikou odhalující jejich nedostatky.

ŘEŠENÍ:

 • Pokud nejste spokojená se závěrem milování, řekněte to partnerovi. Třeba ani netuší, že se uzavírá do sebe, dokud mu to nevysvětlíte. Někteří muži se trápí pomyšlením, že tendence k nepřístupnosti signalizuje nedostatečnou lásku k partnerce.
 • Dohodněte se na závěru milování, který uspokojí vás oba. Zvolte kompromis. Je možné, že bude potřebovat minutu na vzpamatování a potom se spolu můžete tulit posteli.

Tajemství č. 8: Muže vzrušují zrakové vjemy

Většina mužů zapojuje pravou hemisféru mozku, jsou tedy orientovaní vizuálně, zatímco ženy vzrušují spíše slova. Muži se tedy vzruší tím, co vidí, proto si mladí muži vybírají jako sexuální stimul porno časopisy, zatímco dívky čtou červenou knihovnu. Váš vzhled tedy může ovlivnit také míru vzrušení partnera. Ve flanelovém pyžamu a se zmalovaným obličejem to příliš nadějné nebude. Nezapomínejte také na to, že muži si neprohlíží jiné ženy z nedostatku lásky k vám, ale proto, že jsou orientovaní vizuálně, tedy vychází to z jejich přirozenosti. Je to v pořádku, pokud váš drahý obdivuje také vás.

ŘEŠENÍ:

 • Udělejte něco pro svůj vzhled, chcete-li muže vzrušit.
 • Pokud máte ve zvyku milování potmě, zkuste alespoň rozsvítit svíčky, váš partner bude více vzrušený, když vás uvidí. Nechejte mu světlo, aby vás viděl!
 • Pokud máte dojem, že se za jinými otáčí příliš často, šetrně si s ním o tom promluvte.

Publikováno: 11. 2. 2013 21:25 Nahlásit obsah