4 kroky, díky kterým letos zvládnete vánoční nákupy v klidu, bez stresu a levně

4 kroky, díky kterým letos zvládnete vánoční nákupy v klidu, bez stresu a levně

Každoročně utratíte za vánoční dárky nehorázné sumy. Na konci roku jste bez peněz a stejně nemáte pocit, že byste svými dárky udělali extra velkou radost. Pokud se poznáváte, čtěte dál. Víme, jak to letos zvládnout lépe.

Krok č. 1: Držte se svého rozpočtu

Podívejte se do peněženky a stanovte si částku, kterou letos za vánoční dárky utratíte. Tedy přesněji částku, kterou si můžete dovolit utratit. Buďte nekompromisní a slibte si, že určenou hranici nepřekročíte. Nechcete se přeci nechat Vánocemi zruinovat.

Krok č. 2: Vytvořte seznam lidí, kterým budete dávat dárek

Popadněte tužku a papír a začněte sepisovat jména. Od nejbližší rodiny až po kamarádky z práce, se kterými si každoročně vyměníte dáreček.

Nyní vezměte částku z kroku 1 a propočítejte, v jaké maximální hodnotě můžete dané osobě dárek pořídit. Tisícovku za partnera, dvě stovky za kolegyně, pětistovku za tchýni… co je psáno – to je dáno.

Jakmile máte stanovenou cenovou hranici pro každého člověka ze svého vánočního seznamu, výběr dárků bude mnohem snadnější.

Tip: Když budete vědět, že za vánoční dárky pro ženy, tedy lépe řečeno pro ženské osazenstvo vaší rodiny můžete utratit tisícovku, za přítele pětistovku a za kolegu dvě stovky, bude nákup dárků mnohem snadnější.

Krok č. 3: Nákupy vyřiďte z pohodlí domova

Na internetu najdete dárky nejen levněji, ale jejich nákup je mnohem pohodlnější. Online najdete skvělé rady a tipy na originální vánoční dárky. V online katalogu vánočních dárků stačí zadat, pro koho dárek sháníte, kolik chcete za dárek utratit a výběr můžete ještě specifikovat zadáním záliby dané osoby. A super dárky na míru se jen pohrnou. Navíc můžete jedním klikem dáreček koupit.

Tip: Na webu vanocni-darky.cz najdete přehledné tipy na dárky pro babičku, tátu, ségru i nápady na dárek pro přítele.

Krok č. 4: Nenechávejte to na poslední chvíli

Neodkládejte nákup vánočních dárků na poslední chvíli. Vyhnete se tak nekonečným frontám v obchodech. Navíc budete mít dostatek času na výběr toho správného dárku a nebudete se muset uchylovat k zoufalým nákupům v podobě ponožek a rukavic. A to ani nemluvíme o tom, že se vám útrata za dárky rozloží do více měsíců a vy pak budete mít na Silvestra alespoň na panáka.

Autor:
Publikováno: 13. 11. 2017 10:41 Nahlásit obsah
Témata: Archiv
Loading...