Jak přežít pád z velké výšky, i když se zdá, že je to váš poslední? Tyto rady vám pomohou přežít

Jak přežít pád z velké výšky, i když se zdá, že je to váš poslední? Tyto rady vám pomohou přežít Zdroj: https://www.pinterest.de

Taky nemáte rádi výšky a při pohledu z větší vzdálenosti od země se orosíte? Tak s tím vám bohužel nepomůžeme, je to jeden z vrozených strachů společně se strachem z hlasitých zvuků. Nicméně máme pro vás alespoň pár rad, jak zvýšit vaše šance na přežití, kdybyste se někdy dostali do situace, kdy není jiné možnosti, než prostě padat dolů na zem.

Recept, jak přežít pád třeba ze střechy paneláku, opravdu neexistuje. Vždyť už při 2 metrech je zde šance na podklouznutí a následný náraz do hlavy, což může být pro člověka fatální.

Každopádně i pád z velkých výšek se dá za určitých okolností přežít, proto vám přínášáme několik triků, které by se vám v nejhorším mohly hodit.

Pád z okna

Zdroj: www.culturehook.com Pokud se někdy dostanete do situace, kdy budete muset nuceně vyskočit nebo nešťastnou náhodou vypadnete z okna, tak se v prvé řadě zkuste čehokoliv chytit, snížíte tak rychlost dopadu. Dále zkuste vaši dráhu nasměrovat na nějaký měkčí materiál, i to vám pochopitelně pomůže.

Možná se vám to bude zdát nepřirozené, ale při pádu zkuste co nejvíce uvolnit svaly. Ty totiž snáze absorbují sílu dopadu. Příkladem jsou třeba právě děti, které mají ještě měkké kosti a lidé pod vlivem alkoholu, kteří si neuvědomují vážnost situace a nepanikaří - tedy nenapínají tolik svaly.

Dále před dopadem mějte lehce pokrčená kolena a nohy držte u sebe. Jako první by pak měly konfrontovat místo dopadu špičky prstů. Ty vám pomohou vstřebat sílu dopadu.

Co nedělat

Zdroj: baomoi.com Rozhodně nedopadejte na natažené nohy, neskáčete přeci "panáka" do vody. Dále je od sebe neroztahujte a nepokoušejte se dopadnout jenom na jednu nohu. Tu druhou tím opravdu nezachráníte.

Po nárazu

Zdroj: baomoi.com Po kontaktním dopadu se vymrštíte a to nejspíše způsobí ještě jeden menší pád díky nashromážděné energii, při kterém se snažte dopadnout na bok. V této situacu je vhodné mít zakrytou hlavu, aby nedošlo k případnému poškození. Od této chvíle radši vyčkejte na pomoc.

Jaký nejbizarnější pád jste zažili vy? Napište nám do komentářů!

Autor:
Publikováno: 28. 5. 2018 13:03 Nahlásit obsah