Trápí vás pigmentové skvrny? Tak potom jste tu správně, známe řešení

Trápí vás pigmentové skvrny? Tak potom jste tu správně, známe řešení Zdroj: www.shutterstock.com

Blíží se léto a vám se začnou objevovat pihy, pigmentové skvrnky, nebo dokonce větší a tmavší skvrny na těch nejvíce viditelných místech?

Jak vlastně takovéto skvrny vzniknou? Správně se jim říká “hyperpigmenzace” a příčin vzniku je hned několik. Může být vrozená (sem řadíme pihy) nebo také získaná - ta vzniká důsledkem několika různých příčin, jako třeba těhotenstvím, užíváním antikoncepce či opalováním. Časté příčiny jsou také různá onemocnění a to zejména vrozená porucha tvorby pigmentu, která je obvyklejší u starších lidí, známá jako stařecké skvrny, ale také to může být v důsledku onemocnění jater a jejich špatnou funkcí.

Dnes již existuje spousta metod, jak skvrny odstranit. Nejúčinnější je laserový zákrok, ale pro mnohé nedostupný, protože je velmi finančně nákladný. Pokud jste se rozhodli s pigmentovými skvrnami bojovat, máte tedy dvě možnosti - tou první je chemický peeling, kdy se vám bude pleť postupně olupovat a tou druhou, méně agresivní, je depigmentační krém, který tlumí a potlačuje tvorbu nadměrného pigmentu.

Podívejte se tedy pozorně na následující video a přesvědčte se samy, že je možné se alespoň z větší části těchto nevzhledných skvrn zbavit jednou provždy.

Publikováno: 11. 6. 2018 08:00 Nahlásit obsah