Co jste nevěděli o pohádce Ledové království? Podobu Elsy vytvořili podle známé zpěvačky

Co jste nevěděli o pohádce Ledové království? Podobu Elsy vytvořili podle známé zpěvačky Zdroj: www.empireonline.com

Když se Ledové království objevilo v roce 2013 v kinech, snad ani tvůrci nečekali, jak velký úspěch bude mít. Kolem animované pohádky se rozpoutala doslova mánie a rodiče dětí nestačili nakupovat hračky, trička, povlečení a dokonce i toaletní papíry s motivem Ledového království. Co jste o tomto hitu nevěděli?

Celý příběh se točí kolem sester Elsy a Anny. Elsa se narodila s prokletím, kvůli kterému vše okolo sebe zmrazuje. Po neshodách s Annou nedopatřením uvězní království Arendelle do věčné zimy a z království utíká. Anna se proto vydává na dobrodružnou cestu, na které ji doprovází ledař Kristoff a jeho sob Sven. Na cestě potkávají zbrklého sněhuláka Olafa i mýtické trolly. Jak to tak už u pohádek bývá, vše končí šťastně a všichni žijí šťastně až navěky.

TIP: Podívejte se na předělávku slavné písně Let It Go, která se stala hitem internetu -> ZDE

  • Původní příběh je inspirován pohádkou Sněhová královna od Hanse Christiena Andersena. Tvůrci však námět tak dlouho upravovali, že podobnost obou příběhů je nyní v podstatě nulová.
  • Během pouhého roku vydělalo Ledové království více než jeden a čtvrt miliardy amerických dolarů a stalo se tak historicky nejúspěšnějším animovaným filmem.
  • Celý film provázejí písničky, jimž bezesporu kraluje „Let It Go“. Ve filmu je písním vyhrazeno celých 24 minut.
  • Ve filmu si můžeme všimnout tzv. rosemalingu, což je norské dekorativní umění, které má staletou tradici. Postavy ho mají na oblečení, všimnout si ho můžeme v architektuře a dokonce i v Elsiných kouzlech.

Ve filmu můžeme vidět severské motivy, tzv. rosemaling Zdroj: katejohns.blogspot.com

  • Velkou výzvou pro tvůrce byl Elsin ledový palác. Několik producentů se proto vydalo do ledového hotelu v kanadském Quebecu. Na samotném hradu pak pracovalo 50 animátorů.
  • Stejně tak chtěli i tvůrci dokonale ztvárnit soba Svena. Proto si jednoho pozvali do studia, aby pozorovali jeho vzhled i chování.
  • Animátoři si dali velmi záležet i na samotných Elsiných kouzlech. Na pomoc si potom přizvali vědce z pasadenské laboratoře, který jim vysvětlil fungování sněhu na molekulární úrovni.
  • Věříme, že mnoho dívek i žen toužilo mít stejně krásné a husté vlasy jako Elsa. Ve skutečnosti je to však v podstatě nereálné. Elsa má 420 tisíc vlasů, což je více než čtyřnásobný počet oproti průměrnému člověku.

Elsa má přes 400 tisíc vlasů. Zdroj: www.dailymotion.com

  • Vzpomínáte na Lociku a Flynna z pohádky Na vlásku? Oba tyto hrdiny můžeme zahlédnout, když míří do hradu, aby se zúčastnili korunovace.
  • Když tvůrci začali pracovat na podobě Elsy, inspirovali se zesnulou zpěvačkou Amy Winehouse. Jejich původním záměrem dokonce bylo, že bude zápornou postavou.

Máte vy nebo vaše děti rádi pohádku Ledové království? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 13. 12. 2018 10:50 Nahlásit obsah
Loading...