Haas, Nový a spol. Jaká byla tajemství prvorepublikových milovníků?

Haas, Nový a spol. Jaká byla tajemství prvorepublikových milovníků? Zdroj: reprofoto ČT

Hugo Haas, Oldřich Nový a další. Všichni tito muži zářili v roli milovníků na stříbrném plátně a všechny ženy té doby jim padaly k nohám. Jací ale byli tito muži ve skutečnosti a jaká tajemství před veřejností skrývali?

Oldřich Nový

Oldřicha Nového si budeme už navždy pamatovat jako elegantního gentlemana se sametovým hlasem. Obecně byl Nový považován za klidného člověka, který si na románky nepotrpěl. Jeho žena Alice si ho pečlivě hlídala a dokonce denně chodila do divadla, aby ho odvedla domů. Proslýchá se však, že i on podlehl kouzlu Lídy Baarové a dalších hereček. Noví měli také adoptovanou dceru – šeptalo se však, že se jednalo o Oldřichovo nemanželské dítě.

Zdroj: reprofoto ČT

Hugo Haas

Hugo Haas patřil k bezpochyby největším hvězdám tehdejší doby. Lidé a hlavně ženy obdivovaly jeho komediální talent ve filmech jako Mravnost nade vše, Život je pes nebo Ať žije nebožtík. I ve skutečném životě byl pěkné kvítko. Miloval ženy, rychlá auta a bouřlivé večírky, na kterých se nešetřilo kokainem. Jeho náručí prošly desítky žen, mezi nimi i Adina Mandlová, Ljuba Hermanová nebo Olga Sheinpflugová. V roce 1937 se však seznámil s Marií „Bibi“ Bibikof, které se podařilo to, co žádné ženě předtím. Haas vedle ní zkrotl a pokaždé se k ní vrátil.

Zdroj: Pinterest

Raoul Schránil

Pohledný, charismatický, elegantní. Takový byl Raoul Schránil, kterého si můžeme pamatovat třeba z filmu Eva tropí hlouposti nebo Kristián. Je pochopitelné, že i on si mezi ženami mohl vybírat a milostné návrhy mu dělala dokonce i Adina Mandlová. Byl však prý příkladným manželem.

Zdroj: repro/archiv TV Barrandov)

Svatopluk Beneš

Svatopluk Beneš si svým plachým výrazem získal tisíce fanynek, které nedočkavě stály frontu před biografy. K jeho životu ženy patřily, stále ale zůstával gentlemanem. Nějakou dobu tvořil pár s Adinou Mandlovou, se kterou měli ale doma „Itálii“. Lítaly talíře, rozbíjelo se sklo i nábytek. Osudovou ženu však našel až ve své druhé ženě Božence, která mu bezvýhradně důvěřovala a nikdy ho z nevěry nepodezírala. Sám Beneš přiznal, že právě tohle ho zavazovalo nejvíc.

Zdroj: Facebook/Filmy pro pamětníky

Autor:
Publikováno: 29. 10. 2018 10:04 Nahlásit obsah