Mrazík: Co se stalo s herci, kteří si zahráli vedlejší role?

Mrazík: Co se stalo s herci, kteří si zahráli vedlejší role? Zdroj: www.imdb.com

O osudech filmového Ivánka, Nastěnky i Marfušy jsme již slyšeli mnohokrát. Co se ale stalo a jak se po natáčení dařilo hercům, kteří se objevili ve vedlejších rolích? Pojďte se s námi podívat, co se stalo s představitelem Nastěnčina nápadníka, její macechy a dalších.

Bez pohádky Mrazík, která byla natočena v roce 1964, si dnes už svátky a Silvestr dokážeme představit jen stěží. Osudy hlavních postav – Ivánka, Nastěnky i Marfušy jsou poměrně známé. Co ale herci, kteří se objevili ve vedlejších rolích? Na ně se podíváme v dnešním článku.

TIP: A pokud vás zajímá, jak se změnili hlavní představitelé, přečtěte si náš další článek.

Macecha (Vera Altayskaya)

Vera Altaskaya byla dcerou ruského básníka a překladatele Konstantina Altaysky-Korolova. V Moskvě vystudovala dramatiku ve studiích Mosfilmu – jednoho z nejstarších filmových studií v Evropě. Pravidelně se pak objevovala v jím produkovaných filmech – zejména v pohádkách a komediích. Po roce 1964, kdy natočila Mrazíka, najdeme v její filmografii ještě zhruba dalších 8 filmů – zejména pohádek, jako například Ohněm, vodou a trubkami, Krásná Varvara a Zlaté parohy. Všechny tyto pohádky jsou od toho samého režiséra a najdeme v nich mnoho herců právě z Mrazíka. Vera zemřela náhle v roce 1978 ve věku 59 let.

Vera se v ruském filmu objevovala pravidelně. Zdroj: www.imdb.com

Nápadník (Valentin Bryleyev)

Valentin Bryleyev se narodil v roce 1926 a než začal studovat v institutu herectví, pracoval jako mechanik a projektant. V roce 1955 se pak stal hercem moskevského Divadla filmového herce, jehož členem byl až do roku 1989. Často se také objevoval ve filmech, převážně ve vedlejších rolích – například Aladinova lampa nebo Hvězdy na čepicích. V devadesátých letech pak vystupoval v televizních pořadech. Zemřel v roce 2004.

Valentin se hraní věnoval v podstatě celý život. Zdroj: www.imdb.com

Vůdce loupežníků (Anatolij Kubackij)

Anatolij Kubackij se narodil v roce 1908 a dlouhá léta vystupoval v divadlech po celé Moskvě. Ve filmech se pak nejčastěji objevoval v rolích loupežníků, čarodějů a králů – například v Království křivých zrcadel, Ohněm, vodou a trubkami nebo Bratři Karamazovi.

Anatolij hrál převážně role loupežníků a čarodějů. Zdroj: www.imdb.com

Babuška (Varvara Popova)

Starou Babušku, kterou Ivan nesl na zádech, si zahrála herečka Varvara Popova. Ta se narodila v roce 1899. Svou kariéru odstartovala už v němých filmech ve 20. letech. Nejvíce se však objevovala ve filmech v 60. letech, kdy hrála převážně staré babičky. Podobně jako ostatní herci z Mrazíka se i Varvara objevovala v dalších pohádkách režiséra Alexandra Roua. Zemřela v Moskvě v roce 1988.

Varvara se objevovala už v němém filmu. Zdroj: www.imdb.com

Autor:
Publikováno: 31. 12. 2018 14:00 Nahlásit obsah
Loading...