Nechte své děti kreativně vyřádit: A přidejte se k nim!

Nechte své děti kreativně vyřádit: A přidejte se k nim!

Ať už máte na starost jedno nebo více dětí, je nutné jim čas od času připravit nějakou kreativní zábavu. Rozvíjejte jejich tvořivost a přidejte se k nim – máme pro vás hned několik nápadů, jak čas s dětmi trávit o chlup kreativněji.

Hurá na tvoření!

Rozložte stůl, připravte vše potřebné a vyberte s dětmi, co budete tvořit. Můžete si vymyslet vlastní kreativní projekt, nebo si pořídit kreativní hračky či sady, které obsahují všechny potřebné pomůcky i návod pro tvorbu konkrétního projektu.

V nabídce uměleckých a výtvarných potřeb najdete nespočet propriet, které se vám zajisté budou hodit. Pokud vám zrovna chybí inspirace, můžete s dětmi i kreativně vymyslet, co budete tvořit.

  • Do jednoho sáčku dejte lístečky, na které napíšete nápady na výtvory. Jako třeba rámeček na fotku, stojánek na tužky, dekoraci na stěnu, kuchyňskou pomůcku,…
  • Do druhého sáčku dejte lístečky, na kterých budou tradiční i netradiční kreativní potřeby. Kromě pastelek, akvarelových barev, voskovek, barevných papírů, temperových barev či látek tam můžete napsat i netradiční položky jako těstoviny, mikrotenové sáčky, plechovky, prázdné kelímky od jogurtů a další drobnosti, které doma najdete.

Galerie Čarodějnice Čarodějnice Prohlížet galerii

Teď už jen zbývá vylosovat, co budete vyrábět a jaké materiály k tomu použijete.

Dětská diskotéka

Připravte svým dětem párty. I když není co slavit, proč si nezařádit? Ztlumte světla, vložte do přehrávače oblíbené taneční písničky, připravte občerstvení v podobě barevných ovocných koktejlů a hurá na to! Můžete vyhlásit soutěž o nejlepšího tanečníka či tanečnici, nebo udělat malou módní přehlídku. A pokud máte doma karnevalové masky, tohle je ta pravá příležitost pro jejich oprášení!

Tip: Blíží se pálení čarodějnic, tak můžete uspořádat dětskou párty s čarodějnickým tématem – kostýmy si můžete vyrobit, nebo mrknout na kostýmy čarodějnic pro děti na papirnictvipavlik.cz.

Vymýšlíme pohádkám vlastní konce

Vezměte knížku s oblíbenými příběhy a začněte číst. Jakmile se dostanete ke zlomové pasáži, zeptejte se svého dítka, jak by se zachovalo. „Co bys dělal/a, kdyby tohle někdo udělal tobě? Co měla podle tebe Popelka udělat?“ Naučíte je tak kritickému myšlení a určitě se oba pobavíte. Můžete pak zkusit příběh vyprávět tak, jak by se oblíbená postava zachovala podle vaší ratolesti.

Autor:
Publikováno: 26. 4. 2017 15:06 Nahlásit obsah