Nejdůležitější herci filmu 50 odstínů šedi: Mezi Dakotou a Charliem prý panuje chemie

Nejdůležitější herci filmu 50 odstínů šedi: Mezi Dakotou a Charliem prý panuje chemie

Alespoň částečně jsou již fanynky ságy blíže finální podobě filmu; v pondělí byly totiž oznámeny výsledky castingu nejdůležitějších postav, tedy Christiana a Any. Zprávu o obsazení Charlieho Hunnama do role Christiana Greye a Dakoty Johnson do role Anastasie Steelové vyvěsila sama autorka ságy E.L. James na Twitteru.

O oficálních podmínkách pro herce obou hlavních rolí, tak jak je stanovila společnost Universal, jsme psali zde. Producent filmu Michael de Luca vyjádřil na Twitteru svou spokojenost ohledně výběru hlavních hrdinů. „Konkurz byl ohromující, neuvěřitelná chemie!“ O konečném rozhodnutí tweetovala také producentka Dana Burnetti: „V castingu nezáleží jen na vzhledu. Je tu také talent, přizpůsobivost, jejich touha po roli, chemie s ostatními…“ Podle informačního portálu The Wrap měla dvojice za úkol předvést vášnivou scénu, aby se dalo posoudit, zda se k sobě opravdu hodí. 

Dakotě Johnson je 23 let a je dcerou Melanie Griffith a Dona Johnsona. Vidět jste ji mohli ve filmu Sociální síť (Social network), kde sehrála milostnou scénku s Justinem Timberlakem. S Anou ji spojuje její mládí, nevinný vzhled a půvab. Zajímá vás, které herečky byly ještě navrhovány pro roli Anastasie? Související článek naleznete zde.

Charlie Hunnam pochází z Velké Británie a je mu 33 let. Vystudoval teorii a historii filmu na Cumbria College a pamatovat si ho můžete například ze Zákonu gangu (Sons of anarchy) a Pacific Rim.

Americký spisovatel a scénárista Bret Easton Ellis se nechal slyšet, E.L. James toužila do role Christiana obsadit upírskou hvězdu, Roberta Pattisona. „E L. James a já jsme byli u Roba doma, když přiznala, že Rob byl její první volbou pro roli Christiana.“

I Charlie Hunnam má jistou spojitost s Twilight ságou, fanoušci jej totiž chtěli dosadit do role Carlisle Cullena. Když před prvním filmem uspořádala autorka Stephanie Meyerová fiktivní casting na své webové stránce, Charlie Hunnam byl její volnou pro Carlisle Cullena. Ten však roli odmítl, protože neměl zájem o žádné scénáře zahrnující upíry. Ironií je, že nyní bude hrát fiktivní verzi Edwarda Cullena.

Film se začne natáčet 5. listopadu ve filmových studiích ve Vancouveru. A jak bude výsledný film vypadat? Fanoušci ságy by prý neměly očekávat doslovnou adaptaci knihy, jak zde prohlásil ředitel společnosti Universal, která koupila práva na zfilmování.

Zdroj: fiftyshadesmovie.org

Foto: telegraph.co.uk, themoviefiftyshadesofgrey.com, jackguy.com

Autor:
Publikováno: 5. 9. 2013 20:00 Nahlásit obsah