Padlé princezny: Jak by vypadal dnešní život Disney princezen?

Padlé princezny: Jak by vypadal dnešní život Disney princezen?

Zamysleli jste se někdy nad tím, jaké by to bylo, kdyby neplatilo ono slavné „šťastně až na věky?“ Jak by jinak vypadaly životy pohádkových postav?

Přesně nad tím se zamyslela fotografka Dina Goldstein a stvořila sérii fotografií, ve kterých ukazuje, jak by si princezny od Disneyho vedly v reálném světě. Sérii začala vznikat v roce 2007 a jiné práce této fotografky se objevily například v magazínech Elle nebo Marie Claire.

„Moje dcera byla v té době velmi malá a byla posedlá Disneyho princeznami. V té době byla zároveň mé matce diagnostikována rakovina prsu. A mne napadlo, co kdyby se tyhle princezny musely vypořádávat s věcmi, jako je rakovina, finanční problémy nebo s čímkoliv, co nás trápí?“

Dina svůj projekt dokončila v roce 2009 a záhy dostala nabídku převést jej na televizní seriál. Projekt však skončil nezdarem, protože se pro něj nenašel režisér.

Dina hovoří o inspiraci při tvorbě fotografií a o osudech padlých princezen:

Ariela

„Ariela, protože je jedinečná a krásná, byla zavřena do akvária. Lidé celkově velmi rádi zachycují hezké věci a rádi se k nim vrací pro svoje vlastní potěšení- stejně jako v případu Ariely, která je zavřená, aby se nad ní každý mohl pokochat. Protože jsem pracovala s malým rozpočtem, nejprve jsem nafotila akvárium a potom Arielu ve studiu, na zeleném pozadí.“

strana 1 / 10
Autor:
Publikováno: 20. 8. 2013 00:00 Nahlásit obsah