Předčasná úmrtí: 10 muzikantů, kteří zemřeli ve 27 letech

Předčasná úmrtí: 10 muzikantů, kteří zemřeli ve 27 letech

Byli talentovaní,byli slavní a svět opustili velmi mladí. O kom je řeč? O muzikantech, kteří zemřeli ve svých 27 letech. Je to jen náhoda nebo osud, že tolik nadějných hvězd umírá tak brzy? Fanouškovská základna proto vytvořila spolek nazvaný 27 Club,jedná se o pomyslné rockové nebe pro ty, kteří navždy odešli ve 27 letech. A která předčasná úmrtí otřásla světem nejvíce?

Brian Jones - zakládající člen, kytarista a multi-instrumentalista kapely Rolling Stones zemřel 3. června 1969. Utopil se ve svém vlastním bazénu pouhý měsíc po tom, co byl donucen opustit kapelu. O jeho odejití se zasloužili Mick Jagger a Keith Richard, kteří těžce nesli Brianovy problémy s alkoholem a návykovými látkami. Tyto látky byly také nemalou příčinou Brianova utopení. 

Jimi Hendrix - tento kytarový bůh, právem zvaný nejlepší kytarista planety, opustil pozemský život 18. září 1970 ve svých 27 letech. O málokom se může říci, že by toho určitě ještě hodně dokázal. Bohužel, červené víno a prášky na spaní byly silnější než Jimiho vůle k životu a kombinace těchto látek přispěla k jeho udušení ve spánku. 

strana 1 / 5
Autor:
Publikováno: 12. 3. 2014 16:11 Nahlásit obsah