Tajemství Šíleně smutné princezny. Natáčení zasáhla smrt

Tajemství Šíleně smutné princezny. Natáčení zasáhla smrt Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Také se těšíte na Vánoce a pořádnou dávku pohádek? Jednou z mnoha oblíbených českých pohádek, které během svátků v televizi nechybí, je i Šíleně smutná princezna. Málokdo však ví, že natáčení provázelo úmrtí jedné z hlavních postav a mnoho herců pak nechtělo v natáčení pokračovat. Co se stalo?

Pohádka Šíleně smutná princezna měla premiéru v roce 1968 a ústřední dvojicí pohádky byly tehdejší populární hvězdy – Helena Vondráčková a Václav Neckář. Režie se ujal Bořivoj Zeman, který měl na kontě mnoho úspěšných filmů jako Pyšná princezna, Byl jednou jeden král nebo Dovolená s Andělem.

Překvapivě ji však po premiéře příliš lidí nevidělo. Film totiž skončil v trezoru kvůli řediteli Divadla Rokoko Darku Vostřelovi (rádce Ypsilon), který dostal zákaz vystupování.

Film však provázela smůla už během natáčení. V jeho půlce zemřel představitel krále, Rudolf Deyl ml., a roli tak musel narychlo přetáčet herec Bohuš Záhorský.

Rudolfa Deyla si pamatujeme jako záporáka Douga Badmana z filmu Limonádový Joe. Zdroj: Filmové studio Barrandov

Rudolfa Deyla si můžeme pamatovat například jako Douga Badmana z filmu Limonádový Joe nebo jako vykutáleného referenta Pulečka z komedie Anděl na horách.

Bohužel se však během natáčení zjistilo, že herec trpí rakovinou. Jeho stav se rychle zhoršoval a zemřel 21. listopadu 1967 v pouhých 55 letech.

Mnoho herců pak nechtělo z pověrčivosti pokračovat a režisér Zeman musel dlouho přemlouvat Bohuše Záhorského, aby roli krále převzal. Filmování to způsobilo nemalé komplikace, protože velká část záběrů se musela přetáčet.

Mnoho záběrů se muselo přetáčet. Zdroj: www.csfd.cz

Přesto však ve filmu nalezneme jednu scénu, ve které můžeme Rudolfa Deyla, coby krále, zahlédnout. Je to ve scéně, kdy se nápadníci shromáždí před palácem, a kamera zabírá královskou rodinu z dálky. Byla to pomyslná tečka za kariérou tohoto významného herce.

TIP: Víte, jaké byly nejkrásnější princezny českých pohádek? Přečtěte si náš článek.

Autor:
Publikováno: 12. 12. 2018 09:46 Nahlásit obsah
Loading...