V Plzni si užili běžci krásného podzimního večera

V Plzni si užili běžci krásného podzimního večera Zdroj: night-run.cz

Zatímco v sobotu 23.9. prakticky po celém Česku pršelo, v Plzni bylo krásné počasí, které si užili všichni běžci i diváci. Seriál NN NIGHT RUN se těší velké popularitě a stejně tak tomu bylo i v Plzni. Na start všech závodů se postavilo k tisícovce běžců.

Prvním závodním během ze čtyř vložených závodů byl čím dál více oblíbený dětský innogy Kids Cup, kde jen v té nejmladší kategorii do 6 let startovalo 50 dětí. I v dalších devíti kategoriích bylo startovní pole dětí ohromující. Každý malý účastník získal v cíli překrásnou medaili a tři nejrychlejší v kategorii získali plno cen od partnerů.

V 18:00 hodin vyběhl stopadesátičlenný balík běžců v nezávodním běhu pro rodiny s dětmi Bosch Family Run. Všichni si to užili a v cíli dostali opět krásné medaile s designem zapadajícího slunce. Jedna z účastnic vyhrála v losování startovních čísel dokonce sušičku Bosch za 18 tisíc korun.

Večer, když se začalo stmívat, bylo vše připravené pro noční běhy. Pětikilometrový okruh letos vedl ze zázemí směrem k plzeňské ZOO a odtud se běžci vydali ulicí Lochotínská směr Roosveltův most. Na mostě se obrátili zpět a podél řeky Mže se vrátili do cíle. Trať vedla po asfaltu a byla celkem rovinatá. První startoval Avon Běh proti rakovině prsu a jako druhý hlavní závod dne NN Night Run Plzeň na 10 km. Startovního výstřelu se ujal ředitel plzeňské agentury NN Jiří Sobolík jako zástupce generálního partnera.

Zdroj: night-run.cz Hned po startu závodu se utrhl balík běžců v čele s Janem Bielikem, Milanem Krejčíkem, Markem Dietlem a Jiřím Rypkou. Do cíle pak poté vběhli ve stejném pořadí. Jan Bielik z týmu Rozběháme Česko zaběhl pětikilometrovou trať za 19:36 min., v ženách vyhrála Hana Hálová z Kyjova, která zdolala trať za 21:02 min.

Podobný průběh měl i desetikilometrový NN NIGHT RUN PLZEŇ. Na čele se ustálila trojice Šála Bohuslav, Yamaguchi Nobuyuki a Čáp Ondřej, která v  tomto pořadí proběhla i cílem. Vítěz dosáhl času 39:52 minuty.  Mezi ženami doběhla do cíle první Yveta Ježková v čase 47:38 min. před druhou Ivetou Bulíčkovou a třetí Markétou Šantínovou.

Ocenění zaslouží i kvalitní a rozsáhlé zázemí tohoto velkého závodu. Webové stránky, přihlášky a odbavení v místě bez front, dostatečná rezerva míst pro příchozí, závodnický balíček, parkování, občerstvení, testovací boty Mizuno, výsledky i odsýpající vyhlášení. Velkému zájmu se těšil i stan generálního partnera NN, který účastníkům nabídnul bohatý doprovodný program včetně aktivit pro děti. Zkrátka celý den probíhal v pohodě a bez nervů… Stálo to za to!

Zdroj: night-run.cz

Kromě mnoha kategorií v běhu na pět i na deset kilometrů se vyhlašovaly i rodinné teamy na 5 km, a tak se dá říci, že jen málokdo se nedostal na stupně vítězů. Platí to i doslova, před vyhlašováním se totiž na stupních střídali a fotili různí běžci, ať už sami, ve dvojicích nebo ve skupinkách. Radost měli snad ještě větší než skuteční vítězové.

Akci udělil záštitu primátor statutárního města Plzeň primátor Martin Zrzavecký.


Výsledky a více informací o nočních bězích NN Night Run naleznete na: www.nightrun.cz     

Autor:
Publikováno: 27. 9. 2017 09:04 Nahlásit obsah