Vánoční prázdniny: Jak se od dob natáčení herci změnili?

Vánoční prázdniny: Jak se od dob natáčení herci změnili? Zdroj: www.shatthemovies.com

Už je to téměř 30 let, kdy byla natočena bláznivá vánoční komedie s názvem Vánoční prázdniny. Americká rodina Griswoldových slaví svátky, což se neobejde bez trapasů a hromady průšvihů. Jak se od dob natáčení herci změnili? Víte, že jeden z nich má hlavní roli v seriálu Teorie velkého třesku?

Ačkoliv velká část lidí dává během Vánoc přednost klasickým českým pohádkám a filmům, své místo tu mají i zahraniční vánoční filmy. Sám doma, Láska nebeská, Vánoční koleda, a také Vánoční prázdniny – to vše jsou filmy, bez kterých bychom si naše Vánoce dokázali jen těžko představit.

Rodinná komedie Vánoční prázdniny je volným pokračováním předchozích dílů o rodince Griswoldových – Bláznivá dovolená a Bláznivá dovolená v Evropě. Otec Clark Griswold chce, aby celá jeho rodina prožila nezapomenutelné Vánoce. Je však nenapravitelný smolař a proto celé jeho vánoční svátky provází trapasy.

V dnešním článku si představíme herce, kteří se ve filmu objevili, a podíváme se, jak vypadají dnes. Možná vás překvapí, že jedna z hlavních postav má hlavní roli v oblíbeném sitcomu Teorie velkého třesku.

TIP: Zajímá vás, jak se změnili herci z vánoční komedie Sám doma? To se dozvíte v tomto článku.

Chevy Chase (Clark Griswald)

Chevy Chase té pravé popularity dosáhl až právě rolí hlavy rodiny Griswoldů. Postupně se objevil v desítkách dalších rolí, doba bláznivých 80. let však byla nenávratně pryč a během 90. let tak začala jeho popularita uvadat. Potýkal se dokonce i s problémy s alkoholem a drogami. Dnes je mu 75 let a jen málokdo pozná v obtloustlém seniorovi veselého Clarka Griswolda.

Chevy Chase se od dob Vánočních prázdnin pořádně změnil. Zdroj: www.cnn.com

Beverly D’Angelo (Ellen Griswoldová)

I pro tuto půvabnou blondýnku byla role Ellen zlomová, ačkoliv předtím jsme ji mohli vidět už ve Formanově filmu Vlasy. V hereckém světě se držela i dál, ačkoliv svou roli z Bláznivé dovolené nikdy nepřekonala. Pár let tvořila pár s Al Pacinem, kterému porodila tři děti.

Beverly D'Angelo je i přes přibývající roky stále krásná. Zdroj: www.cnn.com

Johnny Galecki (Rusty Griswold)

Patrně nejúspěšnějším hercem se stál právě Johnny Galecki, kterému bylo 14 let, když dostal roli v této vánoční komedii. Poté se objevil v populárním seriálu Roseanne a vidět byl i v dalších známých filmech jako Mr. Bean: Největší filmová katastrofa nebo Tajemství loňského léta. Mezi hvězdy ho však vystřelila až role ve veleúspěšném sitcomu Teorie velkého třesku, kde hraje Leonarda.

TIP: Myslíš, že sitcom Teorie velkého třesku znáš dokonale? Otestuj své znalosti v našem kvízu.

Johnny Galecki, hvězda Teorie velkého třesku, si ve Vánočních prázdninách zahrál syna Rustyho. Zdroj: www.zimbio.com

Juliette Lewis (Audrey Griswoldová)

I Juliette Lewis, která si zahrála dceru Audrey, se vypracovala k úspěšné kariéře. Už v roce 1991 získala za roli ve filmu Mys hrůzy nominaci na Oscara a Zlatý glóbus. Po tomto úspěchu si zahrála i v dalších úspěšných filmech jako Manželé a Manželky od Woodyho Allena nebo Kalifornie, kde si zahrála po boku Brada Pitta, se kterým dokonce nějakou dobu tvořila pár.

Juliette Lewis sbalila dokonce i Brada Pitta. Zdroj: www.hollywood.com

Randy Quaid (strýček Eddie)

Randy Quaid si v sérii filmů o rodině Griswoldových zahrál strýčka Eddieho, který byl věčně na mizině. Překvapivě i on patří mezi herce, kteří v Hollywoodu zabodovali a dokázali se prosadit. Hrál v oscarovém dramatu Půlnoční expres, ve sci-fi blockbusteru Den nezávislosti, ve Zkrocené hoře nebo ve Formanově Goyových přízracích. Od roku 2003 má dokonce i svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Randy Quaid je v Hollywoodu uznávaným hercem. Zdroj: www.stantondaily.com

Máte rádi vánoční film Vánoční prázdniny? A díváte se během Vánoc i na americké vánoční filmy nebo preferujete českou klasiku? Napište nám do komentáře.

TIP: Advent je za dveřmi a vy nemáte ještě adventní kalendář? V tomto článku vám ukážeme 5 tipů, jak si ho jednoduše a levně vyrobit.

Autor:
Publikováno: 23. 11. 2018 17:28 Nahlásit obsah