Bárbíny bez make-upu: Jsou to vůbec ony?

Bárbíny bez make-upu: Jsou to vůbec ony?

Bárbíny jsou na první pohled panenkami ideálními ve všech směrech. Jenže zdání klame. Už jste si někdy představovali, jak by tyto nepřirozené postavičky vypadaly bez make-upu? Rozhodně hůř, než vy po ránu!

Umělec Nickolay Lamm, který mimo jiné vytvořil realističtější postavu panenky Barbie, se inspiroval virálem zobrazujícím mattelovskou bárbínu bez make-upu. Tento kreativec se posunul ještě o krok dál. Rozhodl se totiž s pomocí Photoshopu odstranit make-up i z dalších sérií slavných panenek. Kromě Barbie také z panenek Cinderella a Bratz.

Nickolay Lamm spolu se svým kolegou, ilustrátorem Nikolettem Mérészem vytvořili aktuální série populárních panenek bez make-upu, kterým odstranili zejména těžké oční stíny, řasenku a výraznou rtěnku.

„Myslím, že originál těchto panenek je silně nerealistický a přehnaný. Doufám, že moje práce inspiruje výrobce, aby jejich panenky měly přirozenější vzhled. Tyto hračky totiž velkou měrou ovlivňují to, jak mladé dívky chtějí vypadat,“ vyjádřil se Nickolay Lamm pro magazín HuffPost UK a dodal: „Pokud panenky vypadají dobře i bez make-upu, jaký to má smysl, aby byl v originálním balení make-up na prvním místě?“

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 24. 7. 2013 00:11 Nahlásit obsah
Loading...