Benoit Courti a jeho úchvatné černobílé fotografie

Benoit Courti a jeho úchvatné černobílé fotografie

Nechte se uchvátit fotografiemi Benoita Courtiho. Neuvidíte na nich nic neobvyklého a přece vás dostanou. Na tom, jak jsou na nich i ty nejběžnější předměty či výjevy zachyceny, je zkrátka něco úžasného. Vítejte v černobílém světě myšlenek a pocitů.

Benoit Courti je francouzský fotograf žijící v Paříži. Fotografie ho fascinuje již od dětství, svou kariéru však začínal docela jinde: u skládání hudby. K fotografii konvertoval až v roce 2010, což může být velikou inspirací pro všechny fotografy-amatéry. Nyní se Benoit Courti živí jako profesionální portrétista a tvoří i umělecké fotografie. Na internetu se jeho dílo těší stále větší popularitě a úplně nejvíc si srdce lidí získaly jeho černobílé fotografie, které přímo promlouvají do duše.

Černobílé fotografie Benoita Couritho jsou jednoduché až minimalistické a dalo by se říct, že i klišé, přitom vás jejich nádhera naprosto uchvátí. Co z nich dělá tak neobvyklá umělecká díla? Že by to byla jejich proslulá intimnost, která promlouvá z počítačové obrazovky přímo k vám? Nebo ta úchvatná hra černé a bílé? Nechte se strhnout a posuďte sami...

strana 1 / 9
Autor:
Publikováno: 6. 11. 2013 11:57 Nahlásit obsah