Datum porodu, pohlaví, jméno aneb vše, co potřebujete vědět o dítěti Harryho a Meghan

Datum porodu, pohlaví, jméno aneb vše, co potřebujete vědět o dítěti Harryho a Meghan

Během včerejšího dne oběhla svět šťastná zpráva, kterou netrpělivě očekávali všichni příznivci britské královské rodiny. Princ Harry a jeho žena Meghan oznámili, že čekají miminko. Kdy se má nový člen britské královské rodiny narodit, jak se bude jmenovat a jaké bude mít nároky na královský trůn?

O těhotenství vévodkyně Meghan se nepřetržitě spekulovalo už od jejich květnové svatby a všichni fanoušci královské rodiny netrpělivě čekali, kdy pár šťastnou novinu oznámí. Minulý měsíc fámy o těhotenství podpořila i Doria Ragland, Meghanina maminka, která nakupovala v obchodě s dětským oblečením.

Harry a Meghan těhotenství oznámili na víkendové svatbě princezny Eugenie a veřejnosti se pak svěřili v pondělí po příletu do Austrálie.

Kdy se narodí?

Královské miminko by mělo přijít na svět během jara příštího roku. Přesný termín zatím není znám, ale vzhledem k tomu, že se Meghan nechala slyšet, že absolvovala první velký screening ve dvanáctém týdnu, je pravděpodobné, že miminko se narodí v dubnu.

Bude to kluk nebo holka?

Harry ani Meghan se zatím veřejnosti nesvěřili, zda očekávají holčičku nebo chlapečka a není pravděpodobné, že by se to veřejnost během těhotenství dozvěděla. Podobně jako v případě Kate a Williama, se pohlaví i samotné jméno oznámí až několik hodin po porodu. Celá Británie je však nyní na nohou a od včerejšího dne se sází jak na pohlaví, tak i na jméno královského miminka. V případě holčičky mnozí sází na jméno Diana, podle zesnulé matky prince Harryho a Williama. Dalšími variantami pak jsou jména Victorie a Alice. V případě chlapečka sází lidé na jméno Arthur, Albert nebo Philip.  

Usedne na trůn?

Ať už bude očekávané miminko chlapeček nebo holčička, je jasné, že na královský trůn nikdy neusedne. Respektive zařadí se do fronty dalších následníků, a to s pořadovým číslem sedm. Před ním je jeho dědeček princ Charles, strejda William a jeho děti George, Charlotte a Louis.

Bude mít titul princ(ezna)?

Ani o titulech pro budoucího potomka zatím není jasno. Podle zákona, který vydal král Jiří V. v roce 1917, můžou panovníkova vnoučata mít některý z nižších titulů po svých rodičích. To by znamenalo, že z potomka nemůže být princ nebo princezna, ale bude nosit titul hrabě nebo lady. Královna však může udělit výjimku, což učinila v případě dětí prince Williama, kterým titul prince a princezny propůjčila.

Nyní nezbývá než doufat, že Meghan a jejímu miminku se bude dařit dobře a během příštího jara britská královská rodina uvítá svého nového člena. Držíme pěsti! :-)

Autor:
Publikováno: 16. 10. 2018 14:27 Nahlásit obsah
Loading...