Harry Potter: Jak se změnili dětští představitelé vedlejších rolí?

Harry Potter: Jak se změnili dětští představitelé vedlejších rolí? Zdroj: www.pinterest.com

Když do kin vtrhl příběh o mladém kouzelníkovi s jizvou na čele, strhlo se celosvětové šílenství a z představitelů Harryho, Rona a Hermiony se staly celebrity. Sedm dílů se natáčelo takřka 10 let a za tu dobu prošly zásadní změnou jak hlavní postavy, tak i ty vedlejší. Jak se změnili dětští představitelé vedlejších rolí?

Joshua Herdman (Gregory Goyle)

Josh Herdman si zahrál jednoho z hromotluckých kumpánů Draca Malfoye. V tomto svalnatém zápasníkovi bychom však Goyla poznali jen těžko. V současnosti se sem tam mihne v seriálu či filmu, jeho koníčkem jsou však smíšená bojová umění a psaní scénářů ke krátkometrážním filmům.

Josh Herdman si zahrál zmijozelského studenta Goyla. Zdroj: www.brightside.com

Evanna Lynch (Lenka Láskorádová)

Podivínskou a výstřední Lenku si zahrála Evanna Lynch. Samotné Evanně byla v jejích jedenácti letech diagnostikována anorexie. Během terapie napsala J. K. Rowlingové, kde jí napsala, jak moc si vždy přála hrát. Spisovatelka si s ní dlouhou dobu dopisovala a po třech letech ji pozvala na konkurz. I bez hereckých zkušeností zazářila mezi dalšími 15 tisíci zájemci a roli získala. Po Harry Potterovi se objevila v dalších pěti filmech (např. Jmenuji se Emily) a účastnila se pořadu Když hvězdy tančí.

Představitelka Lenky Láskorádové trpěla v dětství anorexií. Zdroj: www.wetpaint.com/

Devon Murray (Seamus Finnigan)

Devon Murray pochází z Irska a filmování se věnoval už od 6 let. Přelomem byla však až role studenta Nebelvíru a Devon se objevil ve všech sedmi dílech. Tvrdí však, že v Irsku mu role v Harry Potterovi žádnou zvláštní popularitu nezajistila a mnohem raději se tak věnuje jezdeckým soutěžím.

Devon Murray se nyní mnohem raději věnuje jízdě na koni. Zdroj: www.bightside.me

Stanislav Ianevski (Viktor Krum)

Stanislav je bulharský herec, který si zahrál studenta Kruvalu a famfrpálového hráče Viktora Kruma. Zahrál si také ve filmu Hostel II a v několika dalších projektech. Věnuje se rugby, plavání a fotbalu a v posledních letech připomínal spíš drsného motorkáře.

Viktor Krum stále budí zájem žen. Zdroj: www.zimbio.com

Bonnie Wright (Ginny Weasleyová)

Ani Bonnie Wright, představitelka Ronovy mladší sestry Ginny, se v hereckém světě neztratila. Objevila se v mnoha dalších filmech a založila dokonce i vlastní filmovou společnost, kde působí jako scénáristka, režisérka a producentka. Je také vegetariánkou a angažuje se v mnoha charitativních projektech.

Bonnie se v hereckém světě neztratí. Zdroj: www.brightside.com

 Sean Biggerstaff (Oliver Wood)

Ve filmech o Harry Potterovi si Sean zahrál kapitána nebelvírského famfrpálového týmu. Zajímavostí je, že na roli ho doporučil Alan Rickman, představitel Snapea, se kterým si zahrál v jednom z předchozích projektů. I nadále se věnuje své herecké kariéře a pravidelně se objevuje v dalších filmech.

Sean je charismatický herec. Zdroj: www.cyber-breeze.com

TIP: Chete vědět, jak se změnili hlavní představitelé - Harry, Ron a Hermiona? Přečtěte si náš článek.

Autor:
Publikováno: 11. 12. 2018 10:13 Nahlásit obsah