Jak se změnila po letech Nastěnka? Dnes je jí už 70 let

Jak se změnila po letech Nastěnka? Dnes je jí už 70 let Zdroj: cantaynollores.com

Snad není nikdo, kdo by neznal legendární a nezapomenutelnou pohádku Mrazík o krásné, pracovité Nastěnce a pyšném Ivánkovi. Mrazík jednoduše již po léta patří k Vánocům.

Hlavní představitelku Nastěnky hrála Natalja Jevgenieva Sedych narozená 10. července 1948. V době vzniku pohádky v roce 1964 jí bylo pouhých 16 let. Maminka inženýrka a otec voják z povolání vedli svou dceru k lásce k hudbě, baletu a také ke krasobruslení. Už jako malá vykazovala všestranné nadání a začala studovat Choreografickou a baletní školu při Velkém divadle. Poprvé hrála v reklamě, když jí bylo šest let, poté ještě ve vzdělávacím pořadu o francouzštině a v roce 1963 nastudovala pro jeden krasobruslařský festival působivou etudu na téma Umírající labuť, v níž zaujala nejenom odbornou veřejnost ale i známého režiséra Alexandra Rou, který jí okamžitě nabídl roli v připravované pohádce Mrazík. A tak se o rok později stala Natalja nezapomenutelnou Nastěnkou.

Po ukončení studia nastoupila do baletního souboru a rychle se propracovala na místo přední sólistky a mimo jiné si zatančila také svou vysněnou roli v baletu Labutí jezero. Herectví se věnovala i nadále, hlavně v divadle, filmové role přijímala jen velmi málo. Její hlavní pracovní náplní a láskou byl balet. Jako primabalerína Velkého divadla v Moskvě procestovala celý svět a tančila hlavní role v Louskáčkovi, Šípkové Růžence a mnoha dalších baletních dílech.

V soukromém životě si ale moc štěstí neužila, nejprve přišel rozvod rodičů, který nesla velmi těžce, dokonce trpěla i anorexií. Později, po krátkém románku se slavným a velmi žárlivým hereckým kolegou, se provdala za hudebního skladatele Viktora Lebeděva, se kterým má syna Alexeje. Po deseti letech se jejich manželství rozpadlo, protože Natalja žila v Moskvě a Viktor v Leningradu. Největší rána pro ni byla, když se její syn rozhodl žít s otcem a jeho novou rodinou.

A jak vypadá všemi milovaná Nastěnka dnes? Na to se podívejte v galerii níže.

Galerie Nastěnka v 70 letech Nastěnka v 70 letech Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 29. 11. 2018 11:00 Nahlásit obsah