Návrat do budoucnosti: Jak se změnili a co dělají hlavní protagonisté?

Návrat do budoucnosti: Jak se změnili a co dělají hlavní protagonisté?

U všech skotů! Už je to více než 33 let, kdy se v amerických kinech poprvé objevil snímek Návrat do budoucnosti. Tento snímek patří dnes mezi již kultovní a je řazen mezi jedny z nejlepších sci-fi filmů v historii. Jak se od dob natáčení změnili hlavní protagonisté a jak se jim nyní daří?

Nápad na tento film vznikl vlastně náhodou. Scénárista Bob Gale přemýšlel nad tím, zda by se skamarádil se svým otcem, kdyby spolu chodili na střední. Se svým námětem se svěřil režiséru Robertu Zemeckisovi a společně pak scénář ke kultovnímu snímku napsali.

Film se stal nejúspěšnějším snímek roku 1985 a po něm následovala dvě neméně úspěšná pokračování. Film je dokonce zakonzervován v Kongresové knihovně jako součást kulturního dědictví.

Jak se za více než tři dekády herci z kultovního snímku změnili?

Michael J. Fox

Role Martyho McFlye vystřelila Michaela mezi hvězdy a o další nabídky neměl nikdy nouzi. Ukázal, že mimo komedie se dokáže prosadit i ve vážnějších rolích. Během natáčení filmu Doktor Hollywood v roce 1991 si ale všimnul, že se mu třese malíček a po několika vyšetřeních se dozvěděl krutou pravdu – trpí Parkinsonovou chorobou. I přes diagnózu se však dokázal se svou situací psychicky vyrovnat a pokračovat v natáčení filmů, seriálů i dabování. Kvůli postupu nemoci se však po roce 2000 objevuje jen v menších rolích a věnuje se nadaci na podporu výzkumu Parkinsonovy choroby. Velkou oporou mu je jeho žena Tracy, se kterou je už od roku 1985 a jejich čtyři děti.

Christopher Lloyd

Christophera Lloyda si diváci ve filmu zamilovali jako geniálního, ale trochu bláznivého doktora Emmetta Browna. Určitě stojí za zmínku, že jsme ho mohli vidět ve Formanově filmu Přelet nad kukaččím hnízdem a známý je i díky rolím velitele Kruga ve Star Treku 3: Pátrání po Spockovi a Festera ve filmu Addamsova rodina. Svůj jedinečný hlas propůjčuje často také dabingu. Už 22. října oslaví své 80. narozeniny a filmu se stále věnuje.

Lea Thompson

Když se brunetka s něžným úsměvem objevila v Návratu do budoucnosti, její hvězda letěla strmě vzhůru. Vidět jsme ji mohli i v dalších filmech, jako je Kačer Howard, Dennis – postrach okolí nebo Článek 99. Během 90. let se postupně přesunula z filmového plátna na televizní obrazovky, kde natočila mnoho úspěšných televizních snímků. Dnes je jí 57 let a je aktivní především jako televizní herečka.

Crispin Glover

Crispin Glover se herectví věnoval už od svých 13 let. Zlom však přišel až s rolí George McFleye. Díky svému vzhledu byl obsazován především do rolí podivínů a další výraznější roli získal až ve snímku Charlieho andílci. Věnuje se hudbě i psaní knih a prosadil se i jako režisér.

Thomas F. Wilson

Thomase si pamatujeme jako záporáka Biffa Tannena. Tato role byla jeho životní a takový úspěch se mu už zopakovat nepodařilo. Přesunul se na televizní obrazovky a uplatnil  také jako dabér v animovaných filmech a počítačových hrách.

Chcete vidět další fotky představitelů filmu Návrat do budoucnosti? Mrkněte do naší galerie.

Galerie Co dělají herci z filmu Návrat do budoucnosti? Co dělají herci z filmu Návrat do budoucnosti? Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 24. 10. 2018 13:00 Nahlásit obsah
Loading...