Nejlépe placení sportovci světa

Nejlépe placení sportovci světa

Zajímá vás, který fešák se o sebe umí dobře postarat?

Různé žebříčky těch nej pravidelně vydává časopis Forbes. Žebříček nejlépe placených sportovců pro rok 2012 vznikl sečtením sportovcova platu za období červen 2011 až červen 2012 plus příjmy z reklamy a od sponzorů. Dlouhá léta na prvním místě kraloval golfista Tiger Woods, poslední statistiky však mluví docela jinak.

Tigera Woodse z jeho trůnu vystrčil boxer Floyd Mayweather. Jeho plat činí 85 milionů dolarů. Je držitelem osmi titulů mistra světa včetně dvou „Fighter of the Year“. Jeho přezdívkou je „Pretty Boy“, daleko výstižnější je však ta druhá, „Money“. A jen tak mimochodem, tenhle chlápek si příliš nerozumí se zákonem. Trest vykonávání veřejných prací pro něj není žádnou novinkou a taky si chvilku poseděl.

I druhým boháčem je boxer, Manny Pacquiao. Jeho příjem je 62 milionů dolarů. Pochází z Filipín a je to první boxer v historii, který vyhrál sedm světových titulů v sedmi různých váhových kategoriích. A můžeme o něm říct, „že tichá voda břehy mele“, protože kromě boxování se věnuje také herectví, zpěvu a domácí politice, přestože ho média shledávají nezajímavého.

Golfový mistr byl odsunut na místo třetí. Plat Tigera Woodse činí 59,4 milionů dolarů. O Tigerovi víme v poslední době především díky jeho skandálu s milenkou a upadající kariéře, na konci roku 2009 díky tomu na čas ukončil kariéru. Vlastní nadaci Tiger Woods Foundation, která šíří golf mezi žáky a podporuje nadějné mladé golfisty.

Na čtvrtém místě je s 53 miliony basketbalista LeBron James, hráč Miami Heat v NBA. LeBron zářil již jako mladý, na začátku kariéry vytvořil nové hráčské rekordy a na posledních dvou olympiádách pomohl svému týmu ke zlatu. Na rozdíl od většiny zde přítomných žije spořádaný manželský život se svou středoškolskou láskou a vychovává dva syny.

Na pátém místě figuruje hezká tvářička Rogera Federera. Jeho plat činí 52,7 milionů dolarů. Rogera můžeme bez nadsázky nazvat nejlepším tenisovým hráčem všech dob, přestože s námi budou fanynky Nadala nesouhlasit. Vypočítání jeho mistrovských výsledků by stálo za dlouhý seznam, stačí zmínit, že vyhrál 7x Wimbledon, z toho od roku 2003 pětkrát po sobě.

Další hezká tvář tvář trůní na místě osmém, je zde klasik David Beckham. Davida známe nejen jako skvělého fotbalistu, ale i díky jeho manželce Victorii. Jeho plat je 46 milionů dolarů. V současnosti hraje za klub Los Angeles Galaxy a za anglickou reprezentaci. Věnuje se charitě a v současnosti se s manželkou těší vytoužené dceři.

Hned za Beckhamem je Cristiano Ronaldo s 42,5 miliony. O Cristianovi není třeba říkat více, snad že zrovna delší dobu randí s ruskou modelkou Irinou Shayk.

A co zajímavého máme na dalších místech? Nejlépe vydělávající sportovkyní je Maria Šarapová, až na 26. pozici s 27,9 miliony. Nejrychlejší muž planety Usain Bolt figuruje na místě 63. a prvního zástupce motorismu nalézáme až na místě 19., Fernanda Alonsa  z Ferrari s 32 miliony dolary.

Autor:
Publikováno: 23. 8. 2012 21:42 Nahlásit obsah