Scientologická církev domluvila Tomu Cruisovi sňatek ještě před Katie

Scientologická církev domluvila Tomu Cruisovi sňatek ještě před Katie

Vanity Fair přišel s údajně tajnou zprávou, že herec Tom Cruise, známý pro své členství v Scientologické církvi, byl jejími vrchními představiteli ještě před svatbou s Katie Holmes předurčen jedné z členek náboženské společnosti. Všemu předcházel proces, kdy vedení pečlivě vybíralo pro Toma tu vyvolenou. Vedle toho se hovoří velkých problémech mezi církví a Cruisovými bývalými partnerkami (Nicole Kidman, Penelope Cruz), jež neodpovídaly požadavkům a jakákoliv odchylka anebo nesouhlas se Scientologií pak způsobil problémy v jejich společném vztahu a dokonce vedly i k rozchodu. Ostatně je také známo že primárním důvodem rozpadu manželství Toma s Katie byl právě nesouhlas Holmesové se Scientologií.

Vybrána na důležitou misi

Tomovou zaslíbenou měla být íránská herečka, která vyrostla v Londýně - Nazanin Boniadi. Vedení církve ji vybralo v roce 2004 a ve stejném roce také s Cruisem chodila. Po zmíněném zvolení Nazanin jí bylo sděleno, že byla v rámci církve vybrána pro velmi důležitou misi. Celá příprava na první shledání trvala měsíc (od října 2004) a zahrnovala otevřené zpovědi ohledně všech aspektů jejího života i oblasti sexuální. Zároveň musela opustit svého tehdejšího přítele. Vše bylo vepsáno v jakési důvěrné smlouvě, přičemž její porušení by pro Nazanin znamenalo stání se tzv. Suppressive Person (něco ve smyslu nepřítele Scientologické církve).

„Nikdy jsem se necítil s nikým stejně, jako s ní“

V roce 2004 přiletěla Nazanin do New Yorku, aby poprvé střetla Toma. Společně vyrazili na večeři do Nobu a poté do Rockefeller Center, které bylo speciálně znepřístupněné veřejnosti kvůli jim dvěma. Hned první noc měli strávit společně, ale podle všeho spolu sex neměli. Tom měl o Boniadiové povědět, že se nikdy s nikým necítil stejně jako s ní. Následně mu byl podán k podpisu stejný pakt, jako dříve jí.

Urážka velkého šéfa

Ačkoliv byl první měsíc vztahu až dokonalým, již druhý začala Nazanin pociťovat jakousi nedostatečnost. Cokoliv se Tomovi nelíbilo, okamžitě hlásil vedení, a to pak Nazanin vyslýchalo. Také byla obviněna z urážky šéfa církve Davida Miscavige, kvůli nevhodnému způsobu konverzačního tématu s Miscavigem a jeho ženou. Za toto „neprojevení respektu“ byla Tomem zavržena. Bonidiová byla do Cruise zamilovaná, ovšem jeho veřejné pranýřování ji mrzelo. Tři hodiny denně strávila zaháněním černým myšlenek na Toma a zároveň ji provázely pocity naprostého odříznutí od světa – tou dobou měla například  jako jediný zdroj obživy kreditní kartu napsanou na Cruisovu produkční společnost.

Za trest čistit záchody

Po episodě a Miscaviagem Tom s Nazanin přestal úplně komunikovat, ač společně sdíleli ložnici. Třetí týden byla vedením požádána, aby se přestěhovala do sídla Scientologické církve. Bylo jí řečeno, že „Tom k sobě potřebuje někoho s vlastní silou a kuráží, někoho jako jako je Nicole.“ Když se zeptala, proč se s ní nemohl rozejít osobně, pověděli jí, že Tom si nepřeje být touto dobou ničím rušen. Boniadiová pak několik dní strávila ustavičným pláčem. Ke všemu byla ještě vedením odsouzena k trestu – musela mít toalety pomocí zubního kartáčku, umýt koupelnu pomocí kyseliny a vykopávat příkopy v průběhu noci. Následně přerušila svoje členství v církvi a podobně zanedlouho učinila i její matka.

Autor:
Publikováno: 8. 9. 2012 01:23 Nahlásit obsah